Yüz Şekline Göre Allık Sürme Teknikleri

Her insan farklı yüz tipine sahiptir. İnsanlar kendi yüz tiplerine uygun makyaj yapmalı ve yine kendi yüz tiplerine uygun saç modelleri tercih etmelidirler. Yüzü uzun yapıda olan bir insan, yuvarlak kesim saç modeli tercih eder veya uzunlamasına makyaj tekniği kullanırsa, oldukça çirkin bir görünüm ortaya çıkar. Bu sebeple makyaj tekniklerinin doğru uygulanması, uzman kuaförler tercih edilmesi çok önemlidir.

yuz sekline gore allik 2 Yüz, vücut üzerinde en çok dikkati çeken bölgedir. İnsanlar birbirlerinin yüzlerine bakara konuşurlar. Yüzlerdeki mimikler ile anlaşır ve ilk karşılaşmada kıyafet ve yüz tipine göre karakter yorumlaması yaparlar. Bu sebeple yüzümüze, cildimize, makyajımıza olabildiğince fazla önem göstermemiz gerekir. Yüz şekline göre allık sürme tekniklerine göz attığımızda da, yukarıda bahsettiğimiz doğru tekniklerin uygulanmasının önemini fark edebiliriz. Yüz şekiller, kare, oval, yuvarlak, uzun, dikdörtgen gibi şekillerle adlandırılır. Yüzün şekli hangi geometrik şekle yakında, buna göre bir isim alır ve makyaj da buna göre hataları kapatma amaçlı yapılır. Yüz şekline göre de, allıkların doğru kullanımı yapılmalıdır. Örneğin uzun yapıda olan bir yüze uygulanması gereken allık tekniği, yukarıdan aşağı değil, fırça darbelerini sağdan dola, yuvarlak çizerek olmalıdır. Aynı şekilde yuvarlak yüzler için de, uzun fırça darbeleri uygulanmalıdır.oval-yuz-şekli-için-allık-kullanımı

oval-yuz-şekli-için-allık-kullanımıYüz şekline göre allık sürme teknikleri oldukça basit bir şekilde her bayan tarafından uygulanabilir. Önemli olan doğru fırça darbeleridir.

yuz sekline gore allik oval-yuz-şekli-için-allık-kullanımı

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.