Yılbaşı için en güzel tatil yerleri

Yılbaşında tatile gitmek istiyorsanız bu makalemiz tam size göre. Aslında yılbaşı derken akla ilk gelen kar, soğuk olsa da bazıları yılbaşını soğuktan uzak yerlerde bir palmanın altında deniz sahilinde geçirmeyi isterler. İşte bu makalemizde sizinle ister soğuk karlı tatil yerlerini isterse de sıcacık deniz sahillerini paylaşacaz.

En güzel ve ilginc tatil yerleri için yasamtarziniz.com olarak Omandan Amerika Birleşik Devletlerinin pistlerine kadar, İstanbulun boğazında muhteşem yeni yıl gösterisinden tutmuş Efiopyada Nil sahilinde şelaleyi seyr etmeye kadar tüm tatil yerlerini sizin için listeledik:

Eğer tatili Avrupada yapmayı düşünüyorsanız o zaman İtalyanın Roma, Turin, Palermo gibi şehirlerinde çok ta yüksek miktar para harcamadan tatil yapabilirsiniz. Alp dağlarının eteğinde yerleşen Turin şehrinde siz yeni yıla karlar içinde karşılarken, tarih kokan Romada yeni yılı büyük ve muhteşem meydanlarında, konserlerinde karşılayabilirsiniz. Aynı zamanda alternatif olarak size İtalyanın Avusturya ile sınırında yerleşen Komo gölünde veya tarantellaların eşliğinde unutulmaz şenliklerle Amalfı sahillerinde de yeni yılınızı karşılayabilirsiniz.

Yeni yılı New Yorkta karşılamayı kim istemez ki? Düşünsenize yeni yıl gecesi Fifth avenue-de ne güzel olurdu dimi? İşte bu capcanlı şehir de yeni yıl tatili için listede ilk sıralarda bulunuyor.

Eğer Avrupadan çok ta uzağa gitmek fikriniz yoksa o zaman Madridi de tercih edebilirsiniz.

yeni yil tatiliYeni yıl tatilinde dağ mı, deniz mi?

İşte her zamanın meşhur dilemması: yeni yılı aile ve dostlarla kayak yaparak dağda mı, yoksa soğuklardan kaçarak güneşin altında deniz sahilinde mi karşılamak?

Seçiminiz dağdan yanasa size tabi ki kendi ülkemizde Uludağı tavsiye ederiz. Ama eğer Uludağ sizin için artık klasikleşdise ve siz daha farklı mekanlar istiyorsanız o zaman yine seçiminiz İtalyadan yana olmalı.  İtalya’nın en güzel üç dağ köyünü : Val di Fiemme, Val di Fassa ve San Martino di Castrozza içeren dünyanın en büyük kayak alanı- DOLOMİTİ SUPERSKİ.

Ama eğer tercihiniz sıcak yerlerden yanaysa o zaman size Brezilya, Küba, Tayland, Meksika ve Mısırı tavsiye ederiz.

HERKESE İYİ TATİLLER VE MUTLU YILLAR! 🙂 

uludag yeni yil

turin yeni yil

Snow Lane, Vail, Colorado

 

new york yeni yil madrid yeni yil dolomiti

amalfi yeni yil roma yeni yil

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.