Yaşlanmaya Karşı Bakım Önerileri

Seneler geçerken metabolizmanız yavaşlar ve kilo almaya başlarsınız, fakat ters bir orantıyla incelmesini istemeyeceğiniz yerler incelmeye başlar. Saçlarınız, cildiniz, dudaklarınız ve kirpikleriniz dolgunluğunu kaybeder. Dolgun ve hacimli görünmesini istediğiniz bir çok yer yaşlanma ile birlikte incelmeye başlar.

yaslanma ile mucadeleYale Üniversitesi dermatologları  cildin 20’ li yaşlardan sonra yaşlanma etkilerinin başladığını ve saçların hacmini yavaş yavaş kaybettiğini söylüyor.  Güneşte fazla kalmak ve sigarayı fazla tüketmek bu durumu hızlandırıyor. Doğal nedenlerle meydana gelen hormonal değişiklikler saçta ve dudakta  incelmeye ve sizi yaşlı gösteren bir cilde yol açıyor. Meraklanmayın tüm bu sorunların günümüzde çaresi var. İşte yaşlanmaya karşı bakım önerileri.Yanaklarına, burun ve ağız çizgilerine hyalüronik asitli dolgu yaptıran kadınlar en az yedi sekiz yaş genç görünüyor.  Böyle bir uygulama yapmak istemiyorsanız kullanmanız gereken ürünler var.

Dudaklarınız nemlendiği sürece hacim kazanır. Soğuk hava ve sıcak duş gibi etmenler dudakların çatlmasına neden olur. Dudaklarınızda yağ bezi olmadığından çok çabuk kurur. Doğru ürünlere yatırım yaparak dudaklarınıza dolgunluk kazandırabilirsiniz. Shea yağı içeren ve güneşten koruyucu etkiye sahip dudak bakım kremleri kullanabilirsiniz.Cildinizdeki kolajen ve elastin dokusu kaybolup deriniz sarkmaya başladığında güneşten oldukça kaçmalısınız.Retinol  kolajen oluşumunu arttırıyor, retinol içeren ürünleri tercih etmelisiniz.

Kirpiklerin oğunluğu ve uzunluğu genlerle anne babadan gelir. Kirpikler hormonların etkisi ile hacmini yitirdiğinde kirpik serumları uygulamalısınız. En iyi sonuçları kirpiklerinize uygulayacağınız beş yada altı seans sonrasında alırsınız. Saç tellerimizle ilgili soruna gelince her yeni yaş incelmenin boyutunu arttırıyor ve saçlarımız daha yavaş uzuyor.  Saçlarınızı doğal olarak kurumaya bırakmak, şekillendiricilerden uzak durmak, kalıcı saç boyaları kullanmak gibi bir çok dış faktör  de çok önemli. Minoksidil maddesine bir göz atmanızı öneririz çünkü bu madde saçın hızlı uzamasını sağlıyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.