YAĞLI CİLTLER İÇİN KÜKÜRTLÜ SABUN

Düzenli kullanıldığında yağ salgılarını düzene sokan ve sivilce sorunu dahil yağlı ciltlerin birçok problemini ortadan kaldırabilen kükürtlü sabun kuru bir cildi olan kişiler tarafından kullanılmamalıdır; çünkü bu tip ciltleri daha da kurutarak ileri durumlarda egzama sorununa dahi yol açabilir.   yk1

Yağlı cilt bakımı söz konusu olduğunda ise, doğru sıklıkta kullanmanız koşuluyla bu doğal ürün sizi mutlu edecektir. Sivilce oluşumunu engelleyen ve siyah noktaların giderilmesini sağlayan kükürtlü sabunu çok sık olmamak şartıyla yağlı saç sorunu için de kullanabilirsiniz. Haftada iki veya üç kere kullandığınızda kısa süre içinde etkisini gösterecek olan bu sabunu daha sık uyguladığınız takdirde saç deriniz tahriş olabilir, kuruyabilir ve kepek sorunu baş gösterebilir.

Kükürtlü sabunun faydaları sayılırken antiseptik ve antibakteriyel özelliği olan bu sabunun vücuttaki kaşıntı, kızarıklık ve uyuz sorunlarının giderilmesine yardımcı olduğunu da unutmamak gerekir. Yüzünüzü sabah akşam kükürtlü sabun kullanarak yıkamayı yağlı cilt bakımı programınızın bir parçası haline getirirseniz hem derinlemesine bir cilt temizliği yapmış olur hem de aknelerinizin azalmasını sağlarsınız. Eczanelerde ve aktarlarda bulunabilen bu sabun doğru kullanılması kaydıyla yağlı ciltlere ne kadar faydalıysa, sayılan bütün olumlu özelliklerine karşın kuru ciltler için de bir o kadar zararlı olabilir. Her türlü bitkisel bakım ve diğer kozmetik bakım ürünlerimi seçerken cilt yapınıza uygun olanlarını tercih etmeye dikkat etmelisiniz. Kükürtlü sabun cildi ve saçları yağlı olan kişilerin kullanması gereken bir üründür ve onların da bu sabunu önerilenden daha sık kullanmamaları gerekir.

Cilt altında kalan ve meydana çıkamayan sivilcelerin bulundukları yerde kurumasını sağlayan kükürtlü sabunun peeling etkisi sayesinde yağlı ciltlerdeki rahatsız edici görünüm de azalır.

yk2

 

yk3

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.