Üzüm Çekirdeği Yağı İle Cilt Bakımı

Genellikle açık renkli, bazen de sarı-yeşil bir görünüm olan üzüm yağı veya üzüm çekirdeği yağı internet ortamındaki sitelerden veya aktarlardan temin edilebilir. Yaşlanmayı önleyici etkisi ve özellikle gözaltı morlukları üzerindeki düzeltici etkisi yüzünden cilt bakımında da tercih edilen bu bitkisel ürün oldukça güçlü bir antioksidandır. Saç bakım maskesi hazırlarken karışıma biraz da bu yağdan eklerseniz saç dökülmesiyle ilgili şikayetleriniz azalır. Üzüm çekirdeği yağı ile cilt bakımı yapmak kuru ciltlerin nemlenmesini, cildin daha sağlıklı ve parlak bir hal almasını sağlar. Bunun için yağı cildinize masaj yaparak yedirmeniz yeterlidir.

uzum cekirdegi yagi   Cilt sorunları için yardımcı tedavi ürünü olarak da kullanılan üzüm çekirdeği yağının kozmetik ve aromaterapi ürünlerinde sıkça kullanılmasının sebeplerinden biri vücut tarafından kolayca emilmesidir. Saç bakımında doğal bakım yöntemlerini benimseyen biriyseniz uçucu yağların cilde direkt sürülmesinin olumsuz sonuçları olabileceğini ve bu yağların taşıyıcı yağlarla inceltilmesi gerektiğini biliyorsunuzdur. Üzüm çekirdeği yağı yoğun nemlendirici özelliği yüzünden taşıyıcı yağ kategorisine girer ve uçucu yağların inceltilmesi için de kullanılabilir. Cildiniz cansız ve solgun görünüyorsa, kırışıklıklarınız giderek artıyorsa üzüm çekirdeği yağıyla masaj yapmak yüz güldürücü sonuçlar verir. Gözaltlarınızda morluk, kararma, çukurlaşma gibi sorunlar varsa bu yağla masaj yapmanın faydasını görürsünüz. Yüksek oranda e1 vitaminin yanı sıra çeşitli vitamin ve mineraller de içeren üzüm çekirdeği yağının cilt sarkmasını önleyen ve yaşlanma belirtilerini geciktiren etkileri sizi mutlu edecek.

Üzüm yağının çeşitli sağlık sorunları üzerinde de olumlu etkileri vardır; örneğin diş eti kanamalarının azalmasını sağlar, yaşa bağlı görme bozukluklarına karşı koruyucu etkisi vardır, kan damarlarını güçlendirir, basur ve varis sorunlarını yenmenize yardımcı olur. Çok güçlü bir antioksidan olduğu için kansere karşı koruyucu besinler listelerinde de yer alır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.