Su ile zayıflamanın yolları nelerdir?

Su için, kilo verin!

Faydalı bir ipucu: Yemek yemeden önce iki bardak su için. Böylece mide doldurulur, bu dolgunluk hissi ise iştahı azaltarak az yemenize neden olur.Hala inananlar için, yaygın ve yanlış olan bir düşüncenin aslını açalım. Suda aslında sıfır kalori vardır. Yani yağ yapmaz. Gerçekten de suyun özellikleri arasında vücudun temizlenmesi, asitlerin ortadan kaldırılmasının yanı sıra düşük kalorili diyet durumunda da yardımcı olması vardır.

Diyette olan insanlar için yemekten önce 2 bardak su içmek yardım edecektir. Bu, mideyi doldurur dolgunluk hissi verir ve bu nedenle iştahı azaltır.

Yemek sırasında çok fazla su içmek iyi değil, standart bir bardakta  (20 cl) su içmeniz yeterlidir. “Bu şekilde mide suyunun çalışmalarını önlemek ve mideyi daha zor sindirim haline getirmek ortadan kaldırır,” bir nörobiyolog ve Fransız beslenme uzmanı Yann Rougier 2008 yılında yazdığı kitapta bu şekilde belirliyor. “Sindirimi zayıflatan her şey birikime neden olur ve bu, bir kilo kaybetmek isteyen ve diyette olanlar için yararlı değildir.”

Su zayıflatır!
Su zayıflatır!
Bu yüzden bol su içmekten çekinmeyin. Çünkü su hiç kalori içermeden sizin iştahınızın da azalmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.