Stres için bitkisel çaylar!

Stres hayatın içerisin de her insanın yaşadığı sorunlar arasında yer almaktadır. Ve birçok hastalığın başlangıcı da stresten kaynaklandığı bilinmektedir. Strese karşı etkili ve doğal çözümler bulup bir an önce stres sorunundan uzaklaşılması gerekir. Bitkisel çaylar hem insanı stresten uzaklaştırıyor hem de sağlığa büyük faydalar sağlıyor. Uzmanlar bitkisel çayların insanı rahatlattığı ve vücudunda negatif enerjiyi attığını belirtmektedir.

Bitkisel çayları içerek stresten uzaklaşabilir ve pozitif duygular ile düşünmeye başlayabilirsiniz. İşte stres gideren bitkisel çaylar;

Stres giderici bitkisel çay

Malzemeler:

Bir adet limon

Bir çay kaşığı kekik

Bir çay kaşığı lavanta otu

Bir yemek kaşığı nane

Bir çay kaşığı bal

Nasıl yapılır?

İlk olarak limon kabuğunu rendeliyoruz. Rendeledikten sonra rendelenmiş limon kabuklarının içerisine nane, kekik ve lavanta ile karıştırıyoruz. Bu karışımı 10-15 dakika demledikten sonra süzerek içiyoruz. İçerken çayın içerisine bal’da karıştırabilirsiniz. Bu çayı günde en 2-3 bardak içmeniz faydalı olacaktır.

stres-bitki-stres-icin-bitki-caylari Bitkiler her zaman insan sağlığı için faydalar sağlayan besinler arasındadır. Hiçbir yan etkileri bulunmamaktadır. Stres için de birçok hastalığın tedavisi içinde bitkisel çayları içebilirsiniz. Hem ruhsal hem bedensel olarak insanı sağlığına kavuşturmak için etkili içeceklerdir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.