Siyah noktalar ve kirli ciltler için yapmanız gereken şeyler

Siyah noktalar özellikle kadınlarda bir kabustur. Onlar cildi kirli göstermenin yanı sıra bazen daha büyük sivilcelere de yol açabiliyorlar. Bunun için kendinizin evde yapacağınız bazı şeyler vardır ki, bu makalede de size onlardan bahsedeceğiz.

 siyah noktalara cozumİlk olarak ısırgan otu  ile buhar banyosunu denemeniz tavsiye edilir. Bunun için 2 litre kanyadılmış suya 4 – 5  kurutulmuş ısırgan otu yaprağı ilave edin ve az daha kaynatın. Kaynanmış ısırgan otlu suyu  masanın üzerine koyun ve kaynar su buharına yüzünü yaklaştırın.

Bunu yaparken başınızı örtün. Cildin tüm gözeneklerini açmak ve daha sonra yabancı maddelerin çıkarılmasını kolaylaştırmak amacıyla, yaklaşık 10 – 15 dakika böyle kalın.

Ikinci yapmanız gereken şey şeker kamışı ile kremadır. Şeker kamışı  içeren scrub krema ile  yüzünüzü fırçalayın. Bunun için size 2 çorba kaşığı şeker kamışı ve iki çorba kaşığı  bal gerekiyor. Ama bala alerjinizin olmadığından emin olmalısınız.  Bunları karıştırdıktan sonra  nemlendirilmiş yüzünüze dairesel hareketlerle parmak uçlarınızla masaj yapa yapa bu karışımı uygulayın. Iyice masaj ettikten sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

Üçüncü adım yumurta maskesidir. Bunun için 1 yumurta gerekiyor. Onu iyice beyazlayana kadar mixerle çalın. Yüzünüze yumurtayı sürün ve 15 dakika beklettikten  sonra ılık su ile yüzünüzü durulayın.  Yumurta tüm kusurları çekir ve yüz cildinizi aydınlatmak için kullanılır.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.