Sivilcelere Doğal Çözümler

Ergenlik dönemi başta olmak üzere her yaştan insanın, hayatının belli dönemlerinde ya da kronik olarak her dönemde sıkıntısını çektiği cilt problemlerinin başında sivilceler geliyor. Ayna karşısında saatlerce sıkmak, temizlemek, makyajla kapatmaya çalışmak da çoğu zaman istediğimiz sonucu vermiyor, istediğimiz çözümü alsak da bu kalıcı bir çözüm olmuyor.

sivilcelere dogal cozumİlerleyen tıp teknikleri ile sivilcelerimizden kalıcı olarak kurtulmak mümkün olsa da kullanılan ilaçların ağır yan etkilerinden dolayı sivilce ile savaşta genel olarak alternatif tıp tercih ediliyor. Cildimizde sivilce oluşumunu önlemek için öncelikle dikkat edilmesi gereken konuların başında cilt temizliği, uyku düzeni ve beslenme alışkanlığı geliyor. Cilt temizliğinde seçeceğiniz malzemelerin doğal ve cilt tipinize uygun yapıda olmasına, uyku düzeni ve beslenme alışkanlığı konusunda da yaşınıza ve metabolizmanızın yapısına dikkat etmeniz gerekmektedir. Bu konularda hassas davranıp bunu alışkanlık haline getirdikten sonra da var olan sivilcelerden ekonomik, doğal ve basit yöntemlerle kurtulabilirsiniz.

Tüm cilt tipleri, cilt temizliği ve bakımı için evde tükettikleri taze sebze ve meyvelerdeki doğal asitlerden faydalanabilir. Ayrıca saksısı ile birlikte çiçekçilerden kolaylıkla temin edebileceğiniz aloe vera bitkisi ile de sivilcelerinizden kolaylıkla kurtulabilirsiniz. Bu bitkinin yaprağında taşıdığı su; vitamin, mineral, amino asit ve enzim bakımından oldukça zengindir. Yapraklarını kırarak doğrudan problemli bölgeye sürebileceğiniz gibi farklı malzemelerle karıştırarak etkili ve doğal bir yüz kremi de elde edebilirsiniz. Bunun için eczanelerden temin edebileceğiniz vitamin ampulü ve doğal zeytinyağı kullanabilirsiniz. Tüm malzemeleri blenderda karıştırarak elde ettiğiniz kremi buzdolabında saklayarak istediğiniz her an kullanabilirsiniz.

Yine doğal yöntemlerden biri de herkesin çok iyi bildiği kil maskesi yöntemidir. Kil maskesi haftada bir defa uygulanarak ciltteki sivilceleri kurutmaya ve gözenekleri kapatmaya yardımcı olur.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.