Selülit için meyve yiyin!

Selülite karşı bir dilim karpuz: meyve su içerisinde bulundurduğu su miktarına göre portakal kabuğu ciltle mücadelede için yenilmesi gerekiyor. Özellikle karpuz, şeftali ve kavun bu bakımdan su ile zenginler.

“Günlük su ihtiyacı yaklaşık iki litredir” İtalya Beslenme Vakfı farmakologu Andrea Poli bu şekilde belirliyor. “Günlük ortalama 450 gram meyve yemekle, 400 mililitre su almış oluruz ki, bu da günlük ihtiyacın % 20-ne eşittir. Bu yüzden bol meyve yenmesi yeterli hidrasyonu koruma için önemlidir.

Özellikle meyve yazın sıcaklarında ve klimalı odalarda terleme ile sıvı kaybeden insanların organizmasında hidrasyonu toplama rolünü taşımaktadır. Aynı zamanda meyve yaşlı insanlarda susuzluk ihtiyaçlarını, çocukların ise büyümekte olan organizmalarını korumak nedeniyle de yenmelidir.

Bol meyve tüketin

Selülite karşı iyi bir müttefik de su tutmasına karşı olan ve doğal bir anti-inflamatuar olarak görülen bromelain içeren ananastır. Aynı zamanda bromelain en zengin olan meyvenin iç kısmını da yeme alışkanlığını oluşturmanız iyi olurdu.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.