Sarışınlar İçin Makyaj Önerileri

Sarışın bayanların tenlerinin soluk görünmemesi adına hafifte olsa mutlaka günlük makyaj yapmaları gerekmektedir. Sarışın bayanlar genelde çok açık tene sahip olduklarından dolayı cilt tiplerine uygun fondötenleri ve pudraları alırken dikkatli davranmaları gerekmektedir. Tenlerinden daha koyu tonlara sahip olan fondötenleri sürdüklerinde ortaya çok hoş bir görüntü çıkmamaktadır.sarışın-makyaj-örnekleri

Sarışın bayanlar far seçiminde daha açık renkleri tercih etmelidirler. Örneğin, pembe, gri, açık mavi gibi renkler sarışın bayanlar için oldukça uygun olmaktadır. Sarışınlar için makyaj önerilerinden bahsetmek gerekirse, açık renklere sahip fondöten ve pudra yüze uygulandıktan sonra lila, açık mavi gibi pastel renklere sahip olan farlar ile göz makyajına başlanır. Gözlerin daha belirgin olması için göze yoğun bir şekilde likit uygulanmaktadır. Gözlere uygulanacak olan rimeller ile de göz makyajı tamamlanabilir. Ruj seçiminde daha çok pembe tonlar ve parlatıcılar kullanılmalıdır. Allık olarak ise kesinlikle toprak tonları ve kırmızı tonlar kullanılmamalı bunun yerine pembe tonlar tercih edilmelidir. Sarışınlar için makyaj önerilerinden bir diğeri ise saç renkleri oldukça dikkat çektiğinden dolayı daha hafif tonlarda makyaj yapmalarıdır.

sarışın-makyaj-örnekleri-6Örneğin, sarışın bayanlar gözlerinin üzerine çekecekleri bir likit, kirpik kıvırıcıdan sonra uygulayacakları bir rimel, dudaklarına sürecekleri pembe tonlarda bir ruj ve parlatıcı, en sonda yine pembe tonlarda makyajlarını tamamlayacakları bir allık gibi oldukça güzel ve dikkat çekici görünebilirler.

 

 

 

sarisinlara makyaj

sarışın-makyaj-örnekleri sarışın-makyaj-örnekleri-6

sarisinlar-icin-makyaj-tavsiyeleri

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.