Salatalık Maskesi Nasıl Yapılır?

Salatalık maskesi en çok bilinen ve uygulanan maskelerdendir. Yüzünüzü ferahlık ve canlılık, aynı zamanda da sıkılık veren bu maskeni uygulamadan önce cildinizi iyice temizleyin ve hafif kurulayın. Şimdi gelelim maskemizin yapılmasına. Bunun için bize gerekli olan malzemeler bir kaç yaprak taze nane, 1 salatalık ve 1 yumurtanın akıdır. 

salatalik maskesiSalatalık maskesi nasıl yapılır:

İlk olarak nane yapraklarını blenderda karıştırıyoruz. Daha sonra bir salatalığı soyarak rendeden geçiriyoruz veya onu da blenderdan geçiriyoruz. 1 yumurtanın beyazını da karışıma ekleyerek iyice karıştırıyoruz. Dilerseniz mikser kullanabilirsiniz.

Karışımı göz çevrenize ve dudaklarınıza sürmemeye dikkat ederek yüzünüze sürüyorsunuz. Böylece uzanarak gözlerinizi kapatıp 2 dilim salatalığı da göz kapaklarınızın üzerine koyuyorsunuz. Salatalık gözlerinizdeki şişkinliği ve morlukları alacaktır. Bu maskeyi yüzünüzde 25-30 dakika tutun, sonra ise suyla yıkayarak maskeyi cildinizden çıkarın. Maskeden sonra bir pamuğa gül suyu dökerek cildinizi silin.  Gül suyu gözeneklerin kapanmasına yardımcı olacaktır. Ve en sonda da yüz tipinize göre kullandığınız nemlendirici krem sürmeyi asla ihmal etmeyin.  

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.