Saçlarınıza parlaklık katmanın yolları

Özellikle bayanların en çok önem verdikleri şeylerden biri de saçlarıdır. Saçlar en az kıyafet ve makyaj kadar ilgi çekicidir. Hanımlarının saçının dikkat çekici olabilmesinin en önemli şeylerinden biri de, pırıl pırıl saçlara sahip olmaktır. O yüzden yeterince parlak saçlara sahip olmayan kadınlar için, saçlarınıza parlaklık katmanın yolları hakkında püf noktaları sizinle paylaşıyoruz.

parlak saclar  Saçlarınıza parlaklık katmanın yolları arasında en önemli şeylerden biri de, sağlıklı ve dengeli beslenmedir. Ayrıca, sağlıklı ve dengeli beslenme sadece saç parlaklığı için değil, özellikle tüm beden bakımımız için de oldukça gereklidir. Yani, saçlarımız da vücudumuzun bir parçası olduğundan, beslenme alışkanlıklarımız her anlamda değer taşır.  Bu yüzden, sağlıklı ve de parlak saçlar istiyorsanız;  E vitamini bakımından zengin içeriğe sahip olan gıdaları tüketmelisiniz. E vitamini içeren gıdalar arasında da; fındık, zeytin, ıspanak, kuşkonmaz, yeşil yapraklı sebzeler ve avokado gibi kuruyemiş ve meyveler sayılabilir. Parlak saçlara sahip olabilmek için, düzenli olarak bu gıdaları tüketmelisiniz.

Saçlarınıza parlaklık katmanın yolları içerisinde bir başka önemli yöntem ise, saçınızı şampuanladıktan sonra soğuk su ile durulamaktır. Saçınızı özellikle soğuk suyla duruladığınız zaman,  saçın kütikül adı verilen dış yapısı kapanarak önceki haline göre çok daha pürüzsüz bir hal alarak,  saçınıza parlaklık kazandırır. Ayrıca yine etkili yöntemlerden bir tanesi ise;  4 litre suya 1 çorba kaşığı sirke karıştırıp saçınızı şampuanladıktan sonra da bu karışımla durulamaktır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.