Saçınızı evde nasıl kesersiniz?

Saçınızı evde nasıl kesersiniz:

 1. Kuru ve düz bir tarak ile saçınızı iki bölüme ayırın.
 2. Bu ayrılmaya baştan aşağı ve boynun ense kısmına kadar devam edin. Saçınızı tam ortadan ikiye bölün.
 3. Şimdi saçı dörde bölmek için, bunu yapmak için taçtan hemen önce başın ortasından kulaklara kadar başka bir ayırma çizgisi çizin. Yüze en yakın kulağın önündeki çeyrekte tüm saçlar yukarı doğru kırpılır. Bunu ayırmanın diğer tarafında tekrarlayın ve bunu da yukarı ve dışarı doğru kırpın.
 4. Son bölümleme için – saçınızın arkasına, ayırmanızın her iki tarafına da yatay olarak bir çizgi çizin ve sizi bir inç kalınlığında bırakın ve kalan saçı yukarı kaldırın ve inç bölümünüzü bırakın. Bu, keseceğiniz saç olacaktır. Ayrılığınızın diğer tarafında bunu tekrarlayın.
 5. Saçı inç bölümünüzden alarak tamamen düğümsüz bir şekilde tarayın. Merkezdeki bir alanı alıp tarayarak doğal olarak aşağıya düşüyor. Tarağınızı cetvel olarak kullanın ve kılavuz olarak kullanılacak istediğiniz miktarı çıkarın.
 6. Kırpılan bölümünüzden daha fazla saç eklemeye başlayın ve işlemi bir inçlik dilimler alarak ve saçı düz bir şekilde aşağı doğru tarayarak tekrarlayın. Daha önce kestiğiniz saçlar size rehberlik edecek.
 7. Arka bölümlerdeki tüm saçları bitirdikten sonra, aynı anda hem sol hem de sağda kesmiş olduğunuz saçları ellerinizle aşağı doğru hareket ettirerek uzunluğun eşit olup olmadığını kontrol edin. Hatta hissediyorsan yanlara doğru devam et.
 8. Kulağın üstünden yüze doğru orijinal ayırma bölümünden inç kalınlığında bir dilim alarak ve ilerledikçe kırparak. Arkada gördüğünüz saçı rehber olarak kullanın. Çok fazla alırsanız, saçınızı çok fazla kesersiniz.

Kıvırcık / dalgalı / ince bukleli saçları kesmeden önce dikkat edilmesi gerekenler:

 • Küçültme – “Islak olduğunda kıvırcık saç, kuruyana göre büyük ölçüde farklıdır. Kıvırcık saçlarınız varsa, saçınız kuruduktan sonra normal kıvrımına dönüşecek ve çok daha kısa görünecektir. Bu, Brian May’den Lionel Ritchie’ye saniyeler içinde gidebileceğiniz anlamına geliyor ”.
 • Kuru Kesim – “Saçın çoğu gün nasıl göründüğünü denemek ve ona benzemek için kıvırcık saçlı müşterilerimin çoğunu kuru saçla kestim. Kıvırcık saçlarınız varsa, kesmeye başlamadan önce% 99 oranında nasıl göründüğünü tekrarlamaya çalışın. Unutmayın, eğer saçınız sıkı bir topuzla bağlanmışsa bu buklelerinizi uzatır ve bu nedenle bundan sonra kesmek uygun olmaz ”.
 • “Kıvırcık saçları kuruturken, oluşturmak istediğiniz şekli düşünün. Makasınızın üzerindeki tetiği çekmeden önce kıvrımı, oturmasını istediğiniz konuma kaldırın ve aynanın iyi görünüp görünmediğini kontrol edin. Hatta belki bir güvenlik ağı olarak biraz daha uzağa gidebilir. “
 • Bahçıvanlık – “Çok kıvırcık saçlı olanlar için (benim gibi) tarak kullanmayın. Kıvırcık saçlar mümkün olduğunca görsel olarak kesilmelidir. Bir çitin budamasına çok benzer şekilde, ellerinizdeki bukleleri toplayıp uzunluğunu biraz azaltarak gerektiği yerde şekillendirin. Makasınızı aşağı doğru çevirmeye çalışın, böylece ağır çizgiler bırakabileceği için düz değil, açılı bir şekilde kesin ”.
 • Son Kontroller – “Kıvırcık saçlar en iyi zamanlarda bile çok kötü davranıyor ve size oyun oynamayı seviyor. Yani, çok makasla mutlu olma. Saçınızın şekli ve görünümünden nispeten memnun olduğunuz bir noktaya geldiğinizde, saçınızı her zamanki gibi yıkayın ve şekillendirin ve bırakın. Belki bir veya iki gün saçınızı, sürekli değiştiği için yerleşmek için bile bırakın ”.

Saçaklarınızı evde nasıl kesersiniz:

 1. Üçgenin ucu saçınızın tepesine bakacak şekilde ve üçgenin genişliği ve diğer iki köşesi saçaklarınızın yüzünüzde olmasını istediğiniz genişliğe yayılacaktır. Bu, esasen saçak şeklinin haritasını çıkarıyor. Mutlu olduktan sonra, saçaklanmayacak tüm saçları kesin.
 2. Kaşlarınızın arasında sadece bir kayma alarak (bir tek kaşın nerede birleşebileceğini hayal edin), cetvel olarak bir tarak kullanarak ve çok az gerginlikle istediğiniz uzunluğu kesin. Ricky, daha uzun başlayıp kademeli olarak kısalan aşamalar halinde gitmeyi, saçların sıçrama ihtimaline karşı sürekli olarak iki kez kontrol etmeyi önerir.
 3. Mümkünse bir nokta kesme tekniği deneyin ve kullanın. İlk şeridi mutlu olduğunuz bir uzunluğa kestikten sonra, bunu iki bölümü sağ ve solunda kesmek için bir kılavuz olarak kullanın.
 4. Bu bölümlerin daha uzun olmasını istiyorsunuz. Yarım ay şeklini kestiğinizi hayal edin. Kuaförünüzü bekleyemiyorsanız, belki bir arkadaşınız yardımcı olabilir, çünkü kendi saçınızı kesmek yerine başka bir saç kesimi yapmak daha kolaydır.
 5. Bu saçak uzun, ağır ve dalgalı olmalı. Her iki tarafın da eşit olup olmadığını kontrol ederek, saçağı alın ve başınızdan uzağa ve doğrudan havada kaldırın. En fazla yarım santim kadar yavaşça uçlarına doğrayın.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.