Saç Rengini ve Saç Kesimini Koru

Saçlarımızın bakımını tazelemek ve görünümünü korumak için ayda en az bir kere bakıma gitmek gerekiyor. Bu bakım masraflarının maddi boyutu oldukça büyük. Biz de sizin için saç rengi ve saç kesiminini korumanın yolunu uzmanlara sorduk. Saç Rengini ve Saç Kesimini Koru

Öncelikl kesim hilelerinden başlayalım. Saçınızın uzunluğu çene hizasına geliyorsa saçlarınızı kat kat kestirin ve kuaförünüzden saç uçlarınızı sivri olacak şekilde kesmesini isteyin. Bu kesim saç uçlarını yumuşatarak saçınızın formunu koruyor. Saçınız uzasa bile yeni kesilmiş gibi güzel bir görüntüye kavuşacaksınız.

Kakülden mümkün olduğunca uzak durun. Kakülün size yakıştığını düşünüyor olabilirsiniz ama kalıcılığını ve hoş görünümünü sağlamak oldukça güç. Yine de yüzünüzü çevreleyen bir model istiyorsanız kuaförünüzden burun kemerinde biten kesimler ve perçemler isteyin.

Saçlarınızı seviyorsanız saçlarınıza asla ustura yaklaştırmayın. Sıra dışı saç kesimleri yakalamak için utura kullanmak isteyen kuaförler var. Ancak ustura saçın ikiye ayrılmasına neden oluyor ve bu çatallı görünüm hiç hoş değil. Bu durumu fark ettiyseniz  usturayı makas ile değişmesini isteyin.

En masrafsız ve kalıcılığı en uzun olan model uzun ve katlı kesimdir. Nedeni ise saç uzayınca bile modelin aynı kalmasıdır. Saçınızı omuz hizanızdan çok az aşağıda kestirin ve katlar vererek hacimli görünmesini sağlayın.

Saç kesiminizi korumak istiyorsanız saç kremleri ve doğal kılları olan yuvarlak saç fırçaları kullanmalısınız. Kurutma işlemini bu şekilde gerçekleştirirseniz saçlarınız ipek gibi görünecek. Saçlarınız düzken kusurları daha çok görünür o nedenle saçlarınıza dalgalar yaparak kullanmayı deneyin.  Maşa ve ya düzleştiriciden vazgeçemiyorsanız koruyucu ürünleri mutlaka kullanın.

Saç renginizi korumak istiyorsanız saç serumları pahalı ama en kalıcılığı sağlayan ürünler. Doğal boyalı kullanarak saç dipleriniz çıktığında sert bir görünüm değil göze batmayan yumuşak bir görünüm yakalarsınız.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.