Saç derisi bakımı nasıl yapılır

Her zaman kuaföre gitme imkânımız yoktur ve basit çözümlerle hoş görünen saçlara sahip olarak güzel sonuçlara ulaşmak isteriz. Bu gibi durumlarda dolgun ve hacimli olan saçları şekle sokmak kolaydır. Peki, saçlarımız yeterince gür ve hacme sahip değilse o zaman ne yapmamız gerekir diye sorduğunuzu hissediyorum. Bu makalede sizlere bu açıdan yardımcı olmak istemekteyiz.

sac derisi bakimi                Öncelikle şunu belirtmemiz gerekir; dolgun ve hoş görünümlü saçlara sahip olmak istiyorsanız saç derinizin sağlıklı olması gerekmektedir. Ne yazık ki saçımız için faydalı olacağını düşündüğümüz uygulamaların yanlış kullanılmasından dolayı saç derimizde sorunlar yaşanmaktadır. Zaman zaman sizlerin de başına gelmiştir. Saçlarınız temiz olmasına rağmen aşırı kaşıntı hali, kepeklenme, tahriş, kızarıklık gibi sorunlar baş gösterir. Bu sorunlardan kurtulmadıkça saçlarınızın da ne kadar yıpranacağına şahit olacaksınız. Bu yüzden saç derisi bakımına özen göstermeniz gerekmektedir. Saçlara iyi geldiği söylenen her kimyasal ürünleri kullanmamanız gerekmektedir.

Saç derisi bakımında doğal ürünlerin önemi büyüktür. İçerisinde alkol bulunan ve kimyasal içeren ürünlerdense evde yapacağınız basit uygulamalarla saç derinizi rahatlatabilirsiniz. Bunun için öncelikle saç derinizde yaşanan soruna sebep veren olayın ne olduğunu bulmanız gerekmektedir. Bazen saçınızdan iyi arındıramadığınız krem veya şampuan kalıntıları bile saç derinizi etkilemektedir. Saç derinizin bakımı için saçlarınızı bol suyla yıkayarak, derinizdeki kapalı gözenekleri açtığınızdan emin olmadan banyodan çıkmayınız.

En büyük şikâyetiniz saç derinizdeki kuruluk da olabilir. Bu gibi durumlarda gece yatmadan önce jojoba, badem veya argan yağını saç derisi bakımınızda kür olarak saç dibinize masaj yaparak yedirirseniz; iyi bir sonuca ulaşacağınızı göreceksiniz.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.