Ramazanda kilo almamak için ne yapmalıyız!

Ramazan ayında kilo almayın!

Ramazan ayında dikkat edilmesi gereken önemli konulardan birisi kilo konusudur. Gece yemek ve akşam yemeğinde fazla yemek ile hızlı bir şekilde kilo alınmaktadır. Bu kilo almanın önüne geçmek için yapılması gereken doğru beslenmektir.

Doğru beslenmeye ilk olarak sahur vaktinde başlamamız gerekmektedir. Sahurda ekmek, yulaf, zeytin, çorba, yumurta, süt gibi vücuda enerji sağlayacak ve acıktırmayacak besinler tüketilmesi çok önemlidir. Bu besinler sayesin de akşam yemeklerinde çok fazla yemenin önüne geçilecek ve gece yemeği yağ olarak vücuda geri dönmeyecektir. Protein vitaminin daha fazla olduğu besinler tokluğu artırmaktadır.

Akşam yemeklerinde ise fazla yememek çok önemlidir. İftar vaktinin gelmesi ile vücudun çok fazla acıkmış olması yemekte aşırıya gitmeye neden olur. Bu durum insana hızlı bir şekilde kilo aldırır. Bu yüzden akşam yemeklerinde aşırıya gitmemeliyiz. Ayrıca iftar vakti ağır yemeklerden kaçınılmalıdır.

Ramazanda kilo almamak
Ramazanda kilo almamak
Doğru beslenme kurallarına uyduktan sonra ramazan ayında kilo alma sorununu çıkarmış olacaksınız. Doğru beslenmenin yanında iftar sonrası belli bir süre geçtikten sonra spor yapmakta uzmanlar tarafından önerilmektedir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.