Mükemmel Göz Makyajının Sırları

mukemmel go zmakyajiGözler kalbin aynasıdır derler. Yüzde en çok dikkat çekici nokta da gözlerdir. Bu sebeple gözlerin çekici kılınması çok önemlidir. Gözlerin çekici kılınması ve etkileyici bakışlara sahip olmak için, yapılması gereken, doğru tekniklerin uygulandığı bir göz makyajıdır. Göz makyajında en belirgin ayrıntı, gözlere derinlik katılması ve gözlere buğulu bakışları kazandırabilmektir.

 

 

    goz makyaji sirlariMükemmel göz makyajının sırları da bulunur elbet. Gözleriniz derin ve etkileyici baksın istiyorsanız ve bakışlarınızla çevrenizdekiler kendilerinden geçsin istiyorsanız, yapmanız gereken ilk şey, kaliteli makyaj malzemeleri edinmek olacaktır. Gün boyu tazeliğini koruyan bir makyajdaki en önemli sır; makyaj malzemesinin kalıcı olması, kaliteli üretimden geçmesidir. Aksi durumda göz makyajı akar ve tüm yüz göz makyajında kullanılan malzemelerden bulaşık görünüme kavuşur. Mükemmel göz makyajının sırlarından birisi; rimelin etkileyici kirpik etkisi yaratmasıdır. Rimelin fırçası asla birbirine yapışmış olmamalıdır. Bunun önlemek için de, fırçayı sıcak suyla iyice yıkamanızı önerebiliriz. Rimel dipten uca doğru sürülmelidir. Allık kullanımında, ten rengine uyum mutlaka gözetilmelidir. Açık tene sahipseniz, pudra tonları tam size göre diyebiliriz. Eğer koyu renkte cildiniz varsa, şeftali tonları ve koyu allık tonları sizlere daha çok yakışacaktır. Aynı şekilde rujunuzun seçimini de allık seçimiyle doğru orantılı olarak yapabilirsiniz.

goz makyaji sirlari2 Mükemmel göz makyajı için, küçük bir araştırma ve birkaç uygulama yeterli olacaktır. Uzmanların önerilerini dikkate almanızı da tavsiye edebiliriz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.