Modern dekorasyonlu rahat bir eve sahip olmanın kuralları nelerdir?

Güzel, geniş ve bir sözle şık ve stil bir eve sahip olmak mı istiyorsunuz? O zaman bu 7 kural tam size göre. Aşağıdaki kurallaa uyarak rahat ve stil bir eve sahip olabilirsiniz. 2011-ev-dekorasyon-mdeli
Evinizi istediğiniz şekilde kullanın
Unutmayın ki, burası sizin eviniz ve onu istediğiniz şekilde kullanmalısınız. Gereksiz eşyalardan kurtulmak istiyorsanız evinizden çıkarın. Böylece size gerekli olan ve rahat bir eve sahip olmuş olursunuz. Evde ne artıksa onu evden çıkarın.
Duvar renkleri
Duvarlar için kullanacağınız renkler evinizin havasını değiştirecektir. Eğer evinize ısık az düşüyorsa veya odalarınız küçükse duvarlar için açık renkler ve duvarlarda aynalar kullanabilirsiniz.  Farklı bir tarz elde etmek için odanın bir duvarını parlak taşlarla ya da yapıştırmalarla süsleyebilirsiniz.
Evin zemini
Eğer eviniz istediğiniz gibi büyük değilse zeminlerinizde asla koyu parke tercih etmeyin. Tüm odalar için aynı zeminin olması evi stil bir ev yapar. Ama eğer döşemeniz koyu renkse ve onu değişmeye imkanınız yoksa o zaman halılarınız mutlaka açık renk olmalı.
Perdeler
Perdeler bir ev için çok önemli. Evin tüm havasını değişen perdeler dekorasyonunuzu tamamlayan öğelerdir. Eğer odanızda tek renk kullanıyorsanız o zaman  perdeleri renk katmak için kullanabilirsiniz. Çok sade bir perde kullanmak odanıza yorucu bir görünüm verecektir.
Mobilyalar
Eğer mobilyalarınızı da değişmek istemiyorsanız mevcut mobilyaların kumaşlarını değiştirebilirsiniz. Kanepe ve koltuklarınızın kumaşlarını değişirken onlardan sadece biri için desenli ve renkli kumaş tercih edin. Mesela eğer kanepe düz renkse 2′li berjer takımı floral kumaşlı ya da canlı renkte bir kadife kumaşla kaplayabilirsiniz.
Aksesuarlar
Evinizin dekorasyonuna uymayan aksesuarları evden çıkarın. Demode çerçevelerden kurtulun. Evinizde en az bir tane canlı, yeşil ve uzunboylu bir bitkiniz olmalı.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.