Mide bulantısına iyi gelen besinler

Mide bulantısı oldukça rahatsızedici bir durumdur. Ve bu durum yaşandığında her kes bir an önce ondan kurtulmak için çözümler arıyor. Peki mide bulanmasına iyi gelen besinler hangileri görelim:

Bir çok derdin dermanı olan zencefil mide bulantısına da iyi geliyor. Bu mucizevi bitki mide bulantınızı  gidermek için oldukça faydalıdır. Bu yüzden mideniz bulandığında eğer evde varsa ilk etmeniz gereken şey zencefilli çay içmektir.

yogurtDiğer bir etkili çözüm yoğurt yemektir.  Kanser hastalarına edilen kemoterapi zamanı hastalarda mide bulantısı olur ki, genelde bu mide bulantısını yoğurt ile alıyorlar.

Mideniz bulandığında ilk yapmanız gereken şeylerden birisi bol miktarda sıvı (su) tüketmektir. Çünkü su midenizdeki asitleri etkisiz hale getirmede yardımcı olacaktır.

 

naneBaşka bir çözüm nane çayıdır. Nane yağı mide bulantısı için pratik bir çözümdür. Nane şekeri ya da nane çayı mide bulantınızı çok hafifletecektir.

Mide bulantınız olduğunda tuzlu kraker de yeyebilirsiniz.

 

 

muzMeyvelerdense mide bulantısı durumuna en iyi gelenleri muz ve limondur. Muz potasyum açısından zengin olduğu için midenizi rahatlayıcı etkisi vardır. Limon ise daha çok çayla içildiğinde etkili çözüm olacaktır.

Mide bulantisi durumlarında bir çok kişi istifra ederek hafifliyorlar.  Ama unutmayın ki, bu zaman vücudunuzda olan su miktarı azalmış oluyor. Bu halde en iyi çözüm karpuz olacakır. Bu bitki hem mide bulantınızı hafifletir, hem de kaybettiğiniz su miktarını geri kazandıracaktır.limon

Diğer çözümler içinde ıhlamur da vardır. Ihlamuru demleyin ve günde birkaç çay bardağı için.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.