Kış Mevsiminde Yüz Bakımı

Kış geldiğinde yüz bakımınızı ihmal etmemelisiniz. Soğuyan hava, sıcak ve soğuk ortamlara sık giriş çıkış, yoğun hava kirliliği gibi etmenler cildinizi yoruyor ve kurutuyor.

Kış Mevsiminde Yüz Bakımı 2Öyleyse ne yapmalı?

Kış günlerinde sabah ve akşam yüzünüzü temizlerken asla soğuk su kullanmayın. Soğuk su cildinizin kuruyup çatlamasına neden olacaktır, peki ya sıcak su kullanmalı mıyız derseniz cevabımız hayır. Sıcak su  da cildiniz için zararlı olacaktır. En ideal olan ılık bir su ile günlük yüz temizliğini yapmanız. Ilık su cildinizi yumuşatır ve herhangi bir raksiyona sebep olmaz. Nemlendirici oranı yüksek temizleyicilere özellikle kış aylarında daha çok ihtiyaç duyacaksınız.

Kış mevsiminde cilt bakımı için kullanacağınız kremlerin içeriğinde E vitamini, jojoba yağı, hyaluronik asit, kolajen, gliserin, aloevera, bal, gül ve lavantadan bir kaçının olmasına dikkat edin. Özellikle kış aylarında yoğun kremlemeye ihtiyaç duyar yüzümüz. Sürekli makyaj yapan biriyseniz, düzenli krem kullanarak cildinizde kış mevsiminden kaynaklanan kuruluk ve pürüzleri ortadan kaldırırsınız.

Kış Mevsiminde Yüz BakımıÖzellikle kış mevsiminde bol su tüketmelisiniz. Suyunuzun içine C vitamini değeri olan meyvelerden ek yaparsanız daha faydalı olacaktır. Meyvelerde bulunan antioksidanlar, mineraller cildinizi güçlendirecektir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.