KIRIŞIK ÖNLEYİCİ MASKE TARİFLERİ

Bütün cilt tiplerine uygun doğal kırışıklık maskesi:

kirisiklar nasil gecer6 hafta boyunca haftada 1-2 defa uygulandığı takdirde yüz güldürücü sonuçlar veren bu maske için 1 çorba kaşığı süzme peynir, 1 tatlı kaşığı tuz ve 2 çorba kaşığı ekşi kremaya ihtiyacınız olacak. Malzemeleri birbiriyle karıştırıp yüzünüze sürün ve 15-20 dakika bekletin. Yüzünüzü önce ılık, sonra soğuk suyla duruladıktan sonra nemlendirici sürün.

Kırışıklıklara karşı doğal maske tarifi:

1 yumurta sarısını birer çay kaşığı bal ve gliserinle karıştırın. Elde ettiğiniz maskeyi gece yatarken cildinize sürün, sabaha kadar beklettikten sonra kalktığınızda bolca suyla yıkayın.

Yüz ve boyun kırışıklıkları için çilekli maske:
kirisiklar nasil gecer
Cilde tazelik veren bu etkili maskeyi uygulamadan önce çileğin cildinizde alerji yapmayacağından emin olmalısınız. Bir avuç kadar çileği ezip suyunu süzdürdükten sonra bu suya bir parça gülsuyu ekleyin. Yüzünüze ve boynunuza uygulayıp 1 saat bekledikten sonra karbonatlı suyla temizleyin.

Zencefilli kırışıklık maskesi:

Bu maske için birer tatlı kaşığı toz zencefil, esmer şeker ve balla 1 yumurtanın akına ihtiyacınız olacak. Malzemeleri güzelce karıştırdıktan sonra masaj yaparak yüzünüze sürün, yarım saat sonra da temizleyin.

Acıbadem yağlı kırışıklık önleyici maske:

Aynı miktarlardaki acıbadem yağıyla pirinç ununu 1 yumurta sarısıyla karıştırın ve karışımı krem kıvamına gelmesini sağlayana kadar süt ekleyin. Güzelce yoğurun ve banyo yapmadan 1 saat önce cildinize uygulayın.

Yaş mayalı doğal maske tarifi:

Bu kolay, ekonomik ve pratik cilt bakımı maskesini 20’li yaşlardaysanız ayda bir, 30’lu yaşlardaysanız 15 günde bir, 40’lı yaşlardaysanız haftada bir, 50’li yaşlardaysanız haftada 2 kere uygulamalısınız. Cildinize bebek cildi yumuşaklığı kazandıracak ve kırışıklıkların görünümünü azaltacak olan maske oldukça basit; bir tatlı kaşığı yaş mayayı yoğurtla karıştırıp cildinize uyguluyor ve 20 dakika sonra temizliyorsunuz.

Okunanlar:

tesettur gelin basi modelleri

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.