Kilo vermek için su için

Çağımızın sorunlarından biri olan fazla kilolar bir çoklarını rahatsız ediyor ve bundan bir an önce kurtulmanın yollarını aıyorlar. Size faydalı bir ipucu: yemek yemeden önce  2 bardak su içmek size iyi gelecektir. Bu şekilde  mide doldurulur, bu dolgunluk hissi ise iştahınızı azaltarak az yemenize neden oluyor.

suBazıları çok yalnış düşünceye girerek suda kalorinin olduğunu düşünüyorlar. Bu asla böyle değildir. Suda aslında sıfır kalori vardır. Yani hiç yağ yapmaz. Aksine yağ yakmanıza yardımcı olur. Suyun özellikleri arasında  vücudun temizlenmesi, asitlerin ortadan kaldırılmasının yanı sıra  düşük kalorili diyet durumunda da yardımcı olması vardır.

Diyette olan insanlara  yemek yemeden önce 2 bardak su içmek oldukça yardımcı olacaktır. Bu size iştahsızlık hissi verecektir.

Bazıları yemek sırasında fazla su içmenin iyi olduğunu düşünseler de demeliyiz ki, yemek sırasında çok fazla su içmek  yararlı değil. Standart bir bardakta  su içmeniz  yeterli olacaktır. Bu şekilde mide suyunun çalışmalarını önlemek ve mideyi daha zor sindirim haline getirmek ortadan kaldırılacaktır. Sindirimi zayıflatan her şey birikime neden oluyor ve yemek sırasında fazla su içmek de sindirimi zayıflatır ve böylece  kilo kayb etmek isteyen ve  diyetde olanlar için yararlı değildir.

Bu yüzden bol su içmekten çekinmeyin. Çünkü su hiç kalori içermeden sizin iştahınızın da azalmasına yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.