Kedi Gözü Makyajı Nasıl Yapılır?

Gözlerinizde etkileyici bakışlara sahip olmak ve daha seksi bir görüntüye kavuşmak istiyorsanız kedi gözü makyajı tam size göre. Makyajda göze daha çok önem verenlerin mutlaka uygulaması gereken tekniklerin arasından yer alan kedi gözü tekniği gözleri olduğundan daha büyük göstermektedir.

Peki, kedi gözü makyajı nasıl yapılır? Bu sorunun cevabı her ne kadar kişiye göre değişiklik gösterse de bu makyaj tekniğinde izlenmesi gereken adımlar genelde birbirine benzer nitelikler taşımaktadır. Öncelikle her makyajda yapıldığı gibi yapmanız gereken ilk şey makyajın alt tabanını oluşturmak olmalıdır. İşe cilt tipinize uygun olan fondöten ile cilt kusurlarınızı kapatmaya başlamak olmalıdır. Daha sonra bir pudra ile fondöteni sabitlemeniz ve göz altı kapatıcısı ile göz altlarınızı aydınlatmanız gerekmektedir. Sonrasında kedi gözü makyajı için en önemli aşama olan göz kalemi uygulamasına geçilmelidir. Gözlerinizin üzerine süreceğiniz siyah göz kalemi ile bir çerçeve oluşturmalı hemen üst tarafına yine ince bir çizgi halinde koyu tonlarda bir far sürmelisiniz. Siyah göz kalemi ile çektiğiniz çerçevenin üstünü likit ile destekleyerek daha belirgin hale getirmelisiniz. Likit ile gözünüzün üzerine çektiğiniz çizgiyi göz kenarlarına doğru uzatıp kalınlaştırmalı ve gözünüzün alt bölümüne de aynı şekilde yoğun bir şekilde kalem çekmelisiniz.

Kirpiklerinize süreceğiniz bir kat rimel ile kedi gözü makyajınızı tamamlayabilir ve etkili bakışlara sahip olabilirsiniz.   kedi gozu makyaji-3

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.