Kan portakalı zayıflatıyor!

Bildiğimiz gibi kilo vermek ya da kilo almayı önlemek isteyen insanlar daha fazla meyve ve sebze tüketirler. Ama bir meyve vardır ki onun kilo almayı önlemek özelliği daha fazladır. Turunçgillerden olan portakal, limon, mandalina gibi meyvelerin yanı sıra kan portakalı da kilo almanızı önlemek için yardımcı olur. Bunun için gün içinde yarım litre kan portakalı suyu içmeniz yeterlidir. Bu bir diyet değildir, sadece önleyici bir tedbirdir.

Obezite Dergisin de yayınlanan bir araştırmaya göre, meyve ve sebzelere kırmızı veya mavi renk veren moleküller olan antosiyanin kilo almayı önlemek etkisi yüksektir.

Milan Onkoloji Enstitüsü diyetisyeni Giuseppe Peliccinin araştırması göstermiştir ki, antosiyaninler açısından zengin bir diyet kardiyovasküler ve kanser risklerini azaltır ve sizin fiziksel formunuzu korumuş olur.

kanportakali-500x500-500x500 Antosiyaninler aynı zamanda turp, çilek, yaban mersini, siyah üzüm, ahududu, kuş üzümü, kiraz, kırmızı veya mavi (And dağlarında yetişen mısır) mısırda bulunabilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.