Kalp sağlığı için neler yemeliyiz!

Kalp sağlığı en çok özen gösterilmesi gereken sağlık konusunun başında gelmektedir. Kalbin sağlıksız oluşu çok büyük tehlikelerde beraberinde getirir. Bunun için kalbin sevdiği besinleri, kalp sağlığına faydalı besinleri tüketmek çok önemlidir. İşte kalp sağlığınızı geliştirecek besinler;

Balık: Balık içinde bulundurduğu omega 3 besini sayesin de kalp sağlığa büyük fayda sağlamaktadır. Haftada en az 1 defa balık yemek uzmanlar tarafından önerilmektedir. Tüm vücuda iyi gelen balık, insan sağlığı için bir şifa deposudur.

Soya bitkisi: Soya içinde bulunan kalsiyum, demir, magnezyum, çinko, lif vitaminleri sayesinde kalp sağlığı için çok yararlıdır. Zengin proteini kanı temizler ve kan dolaşımını artırır.

Fındık: Doktorlar kalp sağlığınızı korumak için günde bir avuç fındık tüketiminin oldukça büyük fayda sağladığını belirtmişlerdir. Fındık kalbe birebir etki eden çok faydalı bir besindir.

Ispanak: Kalp ve damar sağlığına faydalıdır. Ispanağın mineralleri sağlık açısından çok değerli mineraller arasında yer almaktadır.

Bu besinler ve kalp sağlığına fayda verecek bütün besinleri tüketerek kalbinizi sorunlara karşı koruyabilirsiniz!

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.