Kalbe ve güzelliğinize iyi gelecek kahvaltılık 4 gıda

Herkesin de bildiği gibi, kahvaltı güne başlamak ve gün boyunca zinde kalmak için günün en önemli yemeğidir. Bu yüzden de hiç bir zaman hiç bir koşulda kahvaltığı ihmal etmemeniz gerekiyor. Ve aynı zamanda kahvaltınızı iyi bir şekilde yapmak tavsiye olunur. Ama bazı gıdalar mevcuttur ki, onları mutlaka ama mutlaka kahvaltılarımnıza eklemeniz gerekiyor. Hem sağlık, hem de güzellik açısından bu gıdaları özellikle kahvaltılarda tüketmek uzmanlar tarafından öneriliyor. Peki bu mucizevi gıdalar neler ve onların ne içerdiklerini birlikte görelim.guzellige iyi gelen gidalar

1.     Yulaf ezmesi- bu gıda aşağıda gösterilen maddeleri içerdiğinden oldukça önemli. Mutlaka kahvaltıya eklemeniz gerekiyor.

Yulaf ezmesi neler içerir:

B6 vitamini

folik asit

kalsiyum

magnezyum

demir

Omega – 3

Potasyum

2.     Soya sütü- genellikle kahvaltılarda adi süt tüketiriz. Ama daha iyi olardı ki, bunun yerine soya sütünü tüketesiniz.

Soya sütü neler içerir :

flavonoidler

Niasin

B vitaminleri

kalsiyum

magnezyum

folik asit

potasyum

3.     Ceviz- cilt güzelliği için oldukça yararlı olan cevizi de kahvaltınıza eklemelisiniz.

Ceviz neler içerir:

Omega – 3

folik asit

antioksidanlar

magnezyum

E vitamini

 4.     Yaban mersini-  bildiğimiz gibi kahvaltılarda meyve yemekte de yarar vardır. Kahvaltı meyvesi gibi  yaban mersini yemeniz tavsiye edilir. O, kalbinize oldukça iyi gelecektir.

Yaban mersini neler içerir :

Beta-karoten

Kalsiyum

potasyum

C vitamini

antioksidanlar

magnezyum

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.