Kadınlar için gerekli vitaminler!

Vitaminler insan sağlığı açısından çok büyük faydalar sağlayan besin değerleridir. Kadınlar için gerekli vitaminler şu şekildedir;

A vitamini: Hücreleri geliştirir. Saçlar için canlılık sağlar. A vitamini eksikliği saçların parlaklığını alır, kepek oluşturur ve gözlerde zayıflığa sebebiyet verir. A vitamini önemli bir besin değeridir. A vitaminini karaciğer, balık yağı, tereyağı, süt, yumurta sarısı, ıspanak, havuç, kabak, maydanoz besinlerinde zengin bir miktarda bulabilirsiniz.

B1 vitamini: Kalp ve damar hastalıklarına karşı çok faydalıdır. Stresi alır ve moral bozukluğuna iyi gelir. B1 vitamin eksikliği olması sinire, uykusuzluğa yol açmaktadır. B1 vitamini kepekli ekmek, kahverengi pirinç, fındık, erik, balık, ette bulabilirsiniz.

B6 vitamini: Metabolizmanın güçlenmesini sağlar. B6 vitamini tahıl baklagiller, muz, yumurta, balık, ciğerde bulunmaktadır.

C vitamini: Bağışıklık sistemini güçlendiren C vitamini cilt sağlığı içinde faydalıdır. Soğuk algınlıklara karşı faydalıdır. Kış aylarının vazgeçilmez besinleri arasındadır.

kadın_vitamin_kadınlara_vitaminler E vitamini: Cilt için faydalıdır. Cilt dokularını sağlamlaştırır. E vitamini kepek, yeşil yapraklı sebzeler, bitkisel yağ, ayçiçeği çekirdeği, fındık, tahıllarda zengin miktarda bulunmaktadır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.