Kabarık saçlar için bakım önerileri

Kuru saçların yanı sıra kabaran saçların da göze hoş gelmeyerek, beğenilmediğini görmekteyiz. Sizinde bu yönde şikayetleriniz olabiliriz. Kabarık saçlarınızdan kurtulabilmek için çözüm arıyorsanız makalemizi okuyarak bilgi sahibi olmanızı tavsiye ederiz.

            kabaran saclara cozum    Kabarık saçlar için bakım önerileri arasında ısı dengesini koruyan ürünlerin kullanılması tavsiye edilmektedir. Saçınızın elektriklenip kabarmasını istemiyorsanız saçınızı kurulamak için kullanacağınız havlunun mikrofiber üründen yapıldığına emin olmanız gerekmektedir.

Kabarık saçların aynı zamanda her gün yıkanmaması gerekmektedir. Saçlarınızın aşırı yıkanarak yapısının iyice bozulacağı göz önünde bulundurulduğunda üç günde bir saçlarınızı yıkamanızı önermekteyiz. Biliyorsunuz ki kuru saçlar havadaki nemi bir anda çekerek saçlarınızın kabarmasına yol açacağından saçınızı banyo sırasında neme oldukça doyurmanız gerekmektedir. Banyo sırasında kullanacağınız saç kreminin yanı sıra banyo sonrasında da kullanacağınız bakım ürünleri arasından seçim yapmanız kabaran saçlarınızın sorun olarak karşınıza çıkmasını önleyecektir. Şekillendirici köpükler bu sorun için birebir çözüm içermektedir.

Kabarık saçlar için bakım önerisi olarak saçalarınızın katlı kesildiği takdirde fazla kabarmayacağı söylenmektedir. Bir nebze olsa uzun ve kabarık saçlara sahip olan kişileri rahatlatacak olan bu çözümü daha demin de bahsetmiş olduğumuz gibi şekillendiriciler ile kullandığınızda iyi bir görünüm elde ettiğinize şahit olacaksınız.

Kabarık saçlarınıza bakım yaparken saç düzleştirici veya fön makinelerinden uzak durmanız önerilmektedir. Çok kabaran saçlarınız var ve iş görüşmesine öyle gitmek istemiyorsanız fön çekmeden önce ısı koruyucu spreylerden saçınıza sıkarak bu makineleri kullanabilirsiniz. Son zamanlarda üretilen elektriklenmeyi önleyen iyon içerikli ürünler aynı zamanda sizlerin yardımcısı olmaktadır.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.