İSKANDİNAV STİLİ DEKORASYON ÖRNEKLERİ

Basit, sade, aydınlık ve şık mekanlar yaratmayı amaçlayan İskandinav tarzı dekorasyon anlayışı temelinde minimalist dekorasyon tarzının çizgilerini barındırır. Beyaz duvarlar ve beyaz ve diğer açık renklerle tasarlanmış mobilyalarla karakterize olan bu stilde ahşap malzemeden yapılmış rahat koltuklar kullanılır. İskandinav stili dekorasyon sadedir; bu sadelik renkli yastıklar ve gösterişli dekoratif objelerle dengelenir.

            İskandinav tarzı oturma odası dekorasyonu için duvarları beyaza boyatın ve açık renk parkelerle döşenmiş zemine beyaz bir peluş halı yayın. Bir duvarın önüne kapalı ve açık rafları olan şık bir ahşap konsol, konsolun önüne de ayak uzatma pufuyla takım ahşap iskeletli, beyaz minderli rahat bir sandalye yerleştirin. Sandalye ve konsol aynı ahşap malzemeden yapılmış olmalı. Görünümü konsolun üstüne yerleştireceğiniz ahşap ayaklı bir beyaz abajur ve birkaç aksesuarla tamamlayın. Bu dekorasyon uygulamasının mobilyaları genel olarak açık renklidir, kontrast yaratmak içinse gri tonları kullanılır. İskandinav salon dekorasyonu için gri oturma grubu ve düz gri bir halı kullanabilirsiniz. Fakat diğer duvar boyası ve diğer detaylar açık renkli olmalı; açık renk ahşaptan yapılmış sehpalar ve yine açık renkli dolap, büfe vb. kullanmalı, kanepenin üstüne pastel renkli düz ve desenli dekoratif yastıklar serpiştirmelisiniz.

            İskandinav stili dekorasyon mutfağa ve yatak odasına da uygulanabilir. Yatak odası dekorasyonu için bir fikir isterseniz duvarları ve zemini beyaz yapın. Tavana açık kahve tonunda bir avize asın, yatağınızın üstüne de kahverengi bir örtü yerleştirin. Görünümü beyaz bir sehpa, ahşap bir sandalye ve yatağın ayak ucuna yerleştireceğiniz ahşap bir bankla tamamlayın.

iskandinav stili dekorasyon örnekleri1

 

iskandinav stili dekorasyon örnekleri2 iskandinav stili dekorasyon örnekleri3

iskandinav stili dekorasyon örnekleri4 iskandinav stili dekorasyon örnekleri5 iskandinav stili dekorasyon örnekleri6

iskandinav stili dekorasyon örnekleri7 iskandinav stili dekorasyon örnekleri8 iskandinav stili dekorasyon örnekleri9

 

iskandinav stili dekorasyon örnekleri10 iskandinav stili dekorasyon örnekleri11 iskandinav stili dekorasyon örnekleri12

 

iskandinav stili dekorasyon örnekleri13 iskandinav stili dekorasyon örnekleri14

 

iskandinav stili dekorasyon örnekleri16 iskandinav stili dekorasyon örnekleri15

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.