İpek Gibi Saçlar İçin

Çok az kadın hayalindeki saçlara sahiptir. Bir çok kadının saçları ince veya çok kalın tellidir. Saçından çok memnun olan kadınların saçları bile zamanla dokusunu kaybeder ve değişir. Özellikle hamilelikteki hormonal değişiklikler ve beyaz saçların sık görülmeye başlanması saçın canlılığını yitirmesine neden olur. Saç boyaları ve ısı ile çalışan saç şekillendiriciler kırılmalara yol açar. İhtiyacınız olan şey küçük tavsiyelerle ipek gibi saçlara kavuşmak.İpek Gibi Saçlar İçin

İnce telli saçlılar, saçlarını kalın tellilere göre daha çabuk kuruturlar. Fakat yağlanmaması için neredeyse her gün şampuana ihtiyaç duyar. Silikon içermeyen şampuanlar ve saçı ağırlaştırmayan kremler saça hacim verir. Saçlarınızı kuruttuktan sonra hacimsiz ve sönük bulduysanız hacim veren köpükleri deneyin.

Kalın telli saçlar güzel olduğu kadar şekillendirmesi de zordur. Ayrıca kalın telli saçlar çabuk elektriklenirler. Bu saçlara fön çekmek yorucu olsa da kalıcılığı bir kaç gün sürer.  İçerisinde besleyici yağlar olan şampuanlar elektriklenmeyi engeller. Saç düzleştirici yazan ürünleri denemenizde de fayda var. Çünkü bu ürünler saçlarınızı yatıştırarak güzel bir ipeksi görünüm sağlar.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.