İnce telli saçlar için saç modelleri

İnce telli saçlara sahip olan kadınlar saç modellerinde bir çok sorunlar yaşarlar. Başlıca sorunsa saçlarının sönük görünmesidir. Bu yüzden bu makalemizde ince telli saçlı bayanlar için saç modelleri önerecez.

Kısa saç modelleri

Unutmayın ki, saçlarınız kısa olarsa bir o kadar kalın gözükür. Eğer siz de ince telli olma problemi yaşıyorsanız ve gur ve kalın görünümlü saçlara sahip olmak istiyorsanız bu modeli yapmanız gerekiyor.

kisa sac modelleri

Yandan ayrılan kahküller

Yan kahküller tam ince saçlı bayanlara göredir. Bu tür kahküller saçınızın ayrıldığını ve  kafa derinizin gözüktüğü noktayı gizler. Bu  nedenle de bu kahkül tipi saçlarınızı daha kalın ve dolgun gösterir.

Kisa Sac modelleri

Krepe

Bu saç modeli özellikle ince telli bayanlara göredir. İster saçlarınız uzun olsun, isterse de kısa bu yöntemi kullanabilirsiniz.

krepe saclar

 

Dalgalı saçlar

Bildiğimiz gibi, dalgalı veya kıvırcık saçlar hacimli görünüm kazandırır. Bu yüzden ince telli saçlar için kullanılan başlıca saç modellerinden biri de maşa veya saç düzleştiricelerle saçlara kazandırılan dalgalardır.

dalgali saclar

Yandan toplanan saçlar

İnce telli bayanlara diğer saç modeli önerisiyse tüm saçın yandan toplanmasıdır. Böylece saçlarınıza ekstra hacimli görünüm kazandırmış olacaksınız.

yandan toplanan saclar

Katlı kesimler

İnce telli ve kısa saçlı bayanlar saçlarını daha hacimli göstermek için katlı kesimleri kullanmalılar.

katli kesim

Röfle

Saça farklı tonlar katarak ta saçınıza hacim kazandırmış olursunuz. Eğer dilerseniz bunun için 2den fazla ton da kullanabilirsiniz.

rofle saclar

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.