İltihaplı sivilcelerin tedavisi için ipuçları

Genellikle kırmızı ve şişmişşekillerde olan iltihaplı sivilceler uzun süre deri altında kalıyorlar. Çok rahatsızedici olan bu sivilciler aynı zamanda görünüm için de hiç de hoş bir şey değildir.

iltihapli sivilcePeki herkesin nefret etdiği bu  iltihaplı sivilcelerden  kurtulmak mümkün müdür? Eğer cildinize hiç de hoş olmayan görünüm veren bu sivilcelerden kısa bir süre içinde kurtulmak istiyorsanız o zaman makaleyi okumaya devam edin.

İltihaplı sivilceler adlanan bu sivilceler genel olarak enfekte olunan  siyah noktanın sonucudur , yani iç enflamasyon nedeni ile ortaya çıkar. Burda biz dermatolog tarafından tedavi edilmeli olan aknelerden konuşmuyoruz. Konuştuğumuz bu sivilceler genellikle yağlı ya da karışık ciltleri olan insanlarda gözüküyor.

Bu sivilceler görünürken yaptığınız en büyük hata onları sıkmaya çalışmaktır. Çünkü sivilceyi sıkmak onu daha da alevlendirebilir. Ve daha sonradan onun bir yara izi bırakması mümkündür. Peki deri altında olan bu sivilcelerden kurtulmak için ne yapmak öneriliyor?

  • Sivilceyi asla ezmeden ve ellerinizle ona dokunmadan, cildinizi temizleyin. Ve asla onu sıkmayın.
  • Cildinizi kuru tutacak ürünler uygulamanız gerekiyor.  Bunlara örnek çinko oksit dayalı ürünler veya beyaz ve yeşil killer olabilir.
  • Lavanta esansiyel ve çay ağacı esansiyel yağı da sivilceyi yatıştırmakta faydalıdır. Bunun için sivilce üzerine bir damcı sürmeniz yeterlidir.
  • Akşamları yatmaz evvel ve  sabahları kalktıktan sonra sivilcenin üzerine esansiyel yağ sürün: iyileşmenin şahidi olacaksınız.
  • Eğer sizin sivilceniz bir hafta  iltihaplı olarak kalırsa, bu durumda  bir dermatologa görünmeniz tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.