İlk soğuklar: çocuklarınızı nasil giydirmeniz gerekiyor?

Değerli anneler, sezon değişimine geldik artık ve bu, bebeğiniz için ilk soğuk mevsimiyse o zaman bu makale tam sizlik. Güneşli havalardan sonra sonbahar soğuklarına girdiğiniz zaman çocuğunuzun soğuk alğınlığını önlemek için onu nasıl giydirmenizin de büyük önemi vardır. Peki hangi elbiseleri kullanmanız doğru olurdu?

kisin bebekleri nasil giydirmeliUzmanların da açıkladığı gibi bu durum çocukdan çocuğa deyişiyor.

Çocukların da yetişkinler gibi, az ya da çok sıcak ve soğuğa duyarlı olabileceğini asla unutmayın. Bu yüzden hep şahid olduğumuz bir durum var. Eğer evde bir anne soğuk hissediyorsa (ve eğer bu anne hep üşüyen kadınlardan değilse) üstüne bişeyler alır, bu zaman neredeyse kesinlikle çocuğun da üşüdüğü ve üstüne bişeyler giyinmesi gerekiyor. Evde anne  sıcak his ederse, terlerse ve üstünü çıkarırsa, bebeğini daha da giydirmemelidir. Anne nasıl hiss ediyorsa çocuğunu da ona göre giydirmeli veya üstündekileri çıkarmalıdır. Unutmayın ki, istiyi veya soğuğu çocuğunuz da hiss edebiliyor.”kisin cocuklar nasil giydirilmeli

Bunun yanı sıra bebeklerin zayıf ya da kilolu olmalarının da bu durumda büyük önemi vardır. Zayıf çocuklar soyuğa daha duyarlı olarlar. Onları korumak için küçük bir “yağ dokuları” olduklarından onlar hava değişimlerinden kolaylıkla etkileniyorlar ve daha kolay şekilde hastalığa bulaşıyorlar. Bu gibi durumlarda, homeopati uzmanına tedaviler tavsiye ediyor.

 

 

 

kisin cocuk nasil giymeli

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.