Hızlı şekilde saç uzatmak için ipuçları

Bir çokları saçlarının çok geç uzanmasından şikayet ederler. Bu makalemizde size masraf etmeden saçlarınızı uzatmak için ipuçları verecez. 
Aslında saçların uzaması kişiden kişiye değişiyor. Ortalama ayda saç uzaması 0,5 cm-2,5 cm arasında değişir. Saçların uzamasını engelleyen başlıca nedenler  yetersiz beslenmesi nedeniyle oluşan vitamin eksiklikliği, sık şekilde saçın boyanması, düzenli olarak saçları kurutmak , sık şekilde fön çektirmek vardır.

  sac uzamasi icin ipuclariSaçlarınızın hızlı uzamasını istiyorsanız eğer saçların uçlarındaki kırıkları belli aralıklarla aldırmalısınız.
Saçlarınızı asla çok sıcak veya soğuk su ile yıkamayın. Sıcak su saç köklerinizin hareketini durdurur. Tercihen saçlarınızı ılık su ile yıkayın.
Unutmamanız gerekiyor ki, saçların hızlı uzaması için onların beslenme şekli, düzenli bakımı ve kesimi büyük öneme sahiptir.
Saçlarının hızlı uzamasını isteyenler protein ağırlıklı yiyecekler tüketmelililer. Bunlar et, süt, yumurta gibi besinlerdir.  Bunun yanı sıra  kafeinli ve alkollü yiyeceklerden kaçının. Çünkü kafein ve alkol saçlarınızı yıpranmasına neden olur.
Saç diplerinize becerdiğiniz kadar fazla masaj yapın. Böylece saç diplerinizi uyardığınızdan onlar daha hızlı uzayacaklardır.
Bol miktarda su tüketilmesinin de  saç uzamasında büyük önemi vardır.
Bilmeniz gereken ve uygulamanız gereken bir diğer önemli faktör  şampuanı saçlarınızın diplerine, saç kremlerini ise  saçlarınızın uçlarına sürmeniz gerektiğidir.
Eğer saçlarınızın biraz daha hızlı uzamasını istiyorsanız, sprey ve jöle gibi maddelerden de uzak durmanız gerekiyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.