Grip olunca ne yemeliyiz?

Grip halinde yemeniz gereken besinler!

Grip mi oldunuz? Başınız zonkluyor, burun akıntınız var, vücudunuzda ağrılar var ve aklınıza gelen en son şey yemek midir? Sadece yatakta kalarak dinlenmek mi istiyorsunuz? Ama vücudunuzun hastalığa direnmesi için beslenmeye ihtiyacı vardır. Ama bazı besinler vardır ki, onlar grip, soğuk algınlığı durumlarında size iyi gelecektir. Bunların neler olduğuna birlikte bakalım:

Grip durumlarında bol meyve ve sebze tüketmeniz gerekiyor. Eğer onları yemek istemiyorsanız bile mutlaka karışım şekilde içmelisiniz.

Turunçgillerden olan meyvelerin hepsi grip olduğunuz zaman vücudumuzun yardımına gelecektir. Bu besinler C vitamini ve antioksidanlarla zengin olduğundan bağışıklık sisteminizi mükemmel şekilde koruyacaktır.

Grip
Grip
C vitamini bakımından zengin sebzeler arasında, örneğin lahana ve brokoliyi seçebilirsiniz.Sıcak tavuk çorbası da birçok doktor uzmanların tavsiye ettiği besinlerdendir. Bu çorbada bulunan bol proteinler nedeniyle bağışıklık sisteminizi güçlendirecektir.Bu gıdalar içinde aynı zamanda süt, bal, bol su da vardır.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.