Gri pembe dekorasyon fikirleri

80’li yıllarda dekorasyon için çokça kullanılmış olan gri ve pembe bir araya geldiğinde ortaya güzel bir uyum çıkıyor. Gri pembe dekorasyon uygulamasında pembenin ağırlığı fazla olursa odadaki enerji artar ve zaman geçtikçe bu renk size fazla ve göz yorucu gelmeye başlayabilir. Bu yüzden pembeyi aksesuarlarda ve değiştirilmesi kolay parçalarda kullanmak daha uygun olur. Örneğin yatak odası dekorasyonu için duvarları ve zemini gri tutun; karyolanız için pembe satenle kaplanmış bir yatak başı kullanın ve pencerelere de pembe perdeler takın. Yatağa gri bir yatak örtüsü örtüp üstüne birkaç pembe dekoratif yastık koyarak ve bu renkte küçük aksesuarla kullanarak dengeli bir görünüm yaratabilirsiniz.

Bu iki rengi kullanarak minimalist dekorasyon tarzında sade ve modern bir köşe oluşturmak isterseniz mekanın zeminini parlak beyaz renkli döşeme malzemesiyle kaplatın ve bir duvarı koyu griye boyatın. Bu duvarın önüne güzel bir pembe kanepe yerleştirin ve altına aynı renkte bir halı yayın. Bu kadar pembelik sizin için fazlaysa halınız gri de olabilir. Duvara beyaz dekoratif raflar monte edip üstlerini beyaz aksesuarlarla donatın; bir-iki parça pembe aksesuar da kullanabilirsiniz. Kanepenizin karşısından güzel bir beyaz veya gri TV ünitesi olabilir.

Gri pembe dekorasyon uygulaması için salonunuzun tamamını veya bir duvarını bu iki renkte desenleri olan duvar kağıtlarıyla kaplama yoluna da gidebilirsiniz. Rahat bir gri köşe takımı böyle bir duvarın önünde güzel durur. Böyle bir salonda üçünü renk olarak beyaz kullanabilirsiniz; örneğin döşemeleriniz beyaz olabilir, yemek köşesinde beyaz sandalyeli bir yemek takımı yer alabilir, birkaç tane beyaz puf sehpa kullanılabilir.

gri pembe dekorasyon fikirleri1

gri pembe dekorasyon fikirleri2

 

gri pembe dekorasyon fikirleri3 gri pembe dekorasyon fikirleri4 gri pembe dekorasyon fikirleri5

gri pembe dekorasyon fikirleri6 gri pembe dekorasyon fikirleri7 gri pembe dekorasyon fikirleri8

 

gri pembe dekorasyon fikirleri9 gri pembe dekorasyon fikirleri11 gri pembe dekorasyon fikirleri12

 

gri pembe dekorasyon fikirleri14 gri pembe dekorasyon fikirleri13

 

 

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.