Gözaltı morlukları için maskeler

Gözaltındaki morluklar, hanımların en çok muzdarip oldukları durumlardan biridir. Her ne kadar makyaj yardımı ile kapatılabiliyor olsalar da, gözaltı kısmına yoğun bir şekilde makyaj yapmanın, o bölgeyi oksijensiz bırakmanın, geri dönüşümsüz kırışıklıklara yol açtığını biliyoruz. Çünkü gözaltı bölgemiz çok hassas bir cilt dokusuna sahiptir. O yüzden kapatıcı ya da krem sürerken bile, özellikle yüzük parmağımızı kullanarak sürmeliyiz. Çünkü yüzük parmağımız baskı yapabilmesi açısından en zayıf parmağımızdır ve gözaltı bölgesine zarar vermesi de zor olur.

gozalti morluklar icin maske    Yine gözaltı bölgesindeki morlukların hafifletilebilmesi ya da giderilebilmesi için, evimizde yapabileceğimiz bazı maskeler var. Bunlardan bazıları:

Taze salatalık ve de taze salatalık içeren bakım malzemeleri, cildi hem nemlendirmek hem de cilt tonunu açmak için kullanılan ürünlerdir. Uzmanlara göre salatalık, cildi sıkılaştırıcı ve de peeling etkisi yaparak soyucu özellikleri olan bir meyvedir. Ayrıca eski derinin altındaki taze derinin çıkmasına yardımcı olan alfa hidroksi adı verilen asitleri de içerir. Gözaltındaki morluklar için maske: Salatalık ve elma maskesi; taze ve soyulmuş yarım adet salatalık, 1 yumurta beyazı, yarım çay kaşığı limon suyu, kalın bir dilim elma, birkaç tane taze nane yaprağı malzemelerin hepsini oluşturuyor. Malzemelerin hepsini karıştırılarak, püre kıvamına getirilmelidir. Daha sonra karışımın içine 1 damla limon yağı ekleyerek, yaklaşık 10 dakika buzdolabında bekletin. Bu maskeyi yüzünüze de uygulayabilirsiniz.  Ayrıca gözaltlarınıza da uygularken dikkatli olun. Yaklaşık 20 dakika yüzünüzde beklettikten sonra da yüzünüzü ılık suyla yıkayın.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.