Gözaltı maskesi nasıl yapılır

Gözaltı bölgesindeki morluklar, torbalar, kırışıklıklar ya da şişmeler, kişilerin rahatsız olduğu ve çözüm aradığı problemler arasında yer alır. Cildin büyük bir kısmı sudan oluştuğu için, vücutta ödemler ya da sabah uyandığımızda var olan şişlik problemleri sıklıkla yaşanır. Bunun için, özellikle yağlı, tuzlu ve çok baharatlı yiyeceklerden uzak durmamız gerektiği gibi, cildimizin dışından da, maske yardımıyla iyi bir görünüme kavuşabiliriz.

gozalti maske  Yine en çok şikayet edilen şeylerden biri, hanımların gözaltlarındaki morluklardır. Bakalım buna çözüm olabilecek gözaltı maskesi nasıl yapılır?

                Gözaltı morluklarına iyi gelen maskelerden biri, yine neredeyse her derdimize deva olan; yeşil çaydır. Yeşil çayın kullanılmış çay poşetlerini koyu halkaların görünümünü düzeltebilmek amacıyla kullanabilirsiniz. Cilt uzmanlarına göre çayda bulunan tanen maddesi; özellikle göz şişliklerini ve gözaltı halkalarını azaltmada önemli bir yardımcıdır. Kullanılmış ve buzdolabında bir süre bekletilmiş yeşil çay poşetlerini her iki gözünüze de yerleştirerek, yaklaşık 15 dakika gözünüzde tutun. Siyah çayda da aynı madde bulunsa da, yine de yeşil çay poşetleri kullanın. Çünkü yeşil çay, diğer çay çeşitlerinden daha az işlenmiş bir çay türüdür. Bu yüzden de daha fazla polifenol maddesi yani antioksidan maddesi içerir.  Uzmanlara göre yeşil çay, iltihap önleyici içeriğe de sahiptir ve ayrıca kuvvetli bir antioksidan olan ve serbest radikalleri temizlemeye de yardım eden bir diğer antioksidan madde olan kateşini de içermektedir.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.