Göz altı morlukların nedenleri nelerdir?

Göz Altı Morluklar kadınların kabusuna dönüşmüştür. Bundan şikayetlenen kadınlar bu soruna çözüm ararlar. Ama biz ilk olarak bunun nedenlerini bilmeliyiz. Göz altı morluklara neler neden oluyor?


1) Allerjik Problemler

Alerjik sorunlar cildinizde renk değişikliğine neden oluyor. Eğer göz altı morluklara sahipseniz ve aynı zamanda allerjik sorunlarınız varsa bunun ilk nedeninin allerji olduğunu bilmelisiniz. Ve allerjiye karşı önlemlerinizi almalısınız.

alerji

2) Düzensiz Uyku uyumak

Düzensiz uyku da göz altı morluklara neden oluyor. Unutmayın ki, sağlam vücut için düzenliuyku gerekiyor. Aksi takdirde bir çok sorunlar yaşarsınız ki, bunlardan biri de göz altı morluklardır. Bu yüzden gün içinde en az 8 saat uyku uyumaya dikkat edin.

uyku uyumak

3) Burun Tıkanıklığı

Burun tıkanıklığı da göz altında morlukların oluşmasına neden olur. Çünkü burun tıkalıyken sinüslerin etrafında olan damarlar koyulaşır.

burun tikanikligi

4) Beslenme Düzeysizliği

Bir çok problemlere neden olduğu gibi düzeysiz beslenme göz altı morluklara da neden olur. İlk olarak bilmelisiniz ki, K vitamininin eksikliğinde bu gibi sorunlar ortaya çıkıyor. Göz altı morluklardan kurtulmak için bol su tüketin, tuz miktarını azaltın, bol meyve ve sebze yeyin.

beslenme meyve sebze

5) Sigara içmek

Sigara damarlara çok büyük zarar verir. Bu da kan dolaşımında rahatsızlıklar oluşturuyor. Bu da göz altı morlukların diğer nedenidir.

 

Okunanlar:

2014 erkek saç modelleri kısa

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.