Gelinlik seçimi nasıl yapılmalı?

Her bir kız ta küçüklükten gelin olacağı günün hayelini kurar. Ve bugünde her bir kız prensesler gibi görünmeyi arzular. Bu günü gelini tabi ki en özel ve güzel yapan giydiği gelinliktir. Bu yüzden de gelinlik seçimine özellikle dikkat etmek gerekiyor. Gelinlik seçimi nasıl yapılmalı?

Gelinlik tercihi vücut tipine göre yapılmalıdır. Hayelini kurduğunuz gelinliği tercih etmeden önce ayna önünde kendi vücudunuzu keşfedin. Kadın vücut tiplerini isimleriyle bilerek onlara uygun olan gelinlikleri bulabilirsiniz. Kadın vücut tipleri hangileri görelim:

Kum saati tipi: omuzlar,  basen, göğüsler  ve kalça birbirine yakın ölçülerde olan kadın vücut tiplerine bu ad verilir.  Bu vücut hatlarına sahip olan kadınlar istedikleri gelinliği tercih edebilirler.

gelinlik2013

Armut tipi: beli ince, omuzları dar ve kalçası geniş ve göğüsleri iri olmayan kadın vücut tipine bu ad verilir.  İlk önce bilmeniz gerekir ki, bu vücut tipine sahip olan kadınlar bu kusurlu bölgelerini saklamalılar. Bu nedenle geniş kalçalarınız için yoğun işlemeler veya drapelerden uzak durmalısınız. Eğer gelinliğinizde işleme ve drapelerin olmasını istiyorsanız bunları iri olmayan göğüs bölgenize ilave etmelisiniz. Ve böylece göğüs bölgenizin diğer vücut hatlarınıza göre küçük görünmemesini sağlayabilirsiniz. Dar üst bedeni geniş alt bedenle orantılamak için detayı üst bedende daha da yoğunlaştırmak ve etek kısmında kabarık ve işlemesiz sade bir model gelinlik tercih etmelisiniz.

gelinlik2

 

gelinlik armut

 

Dikdörtgen vücut tipi: omuzlar, bel ve kalça ölçüleri neredeyse aynı olan kadın vücut tipine verilen isimdir.  Orantılı bir tip olduğundan bel bölgesi sade bırakılarak göğüs, yaka, etek ve eteğin ucu gibi istenilen bölümüyle istenildiği gibi oynanmış tüm model gelinlikleri tercih edebilirsiniz. Bel bölgesi çok ince olmadığından burada detaylardan uzak durmak gerekiyor ve zarif br kuşak kullanılması size incebel görünümü verecektir.

gelinlik3 kusakli gelinlik

 

GELİNLİK DİKdortken kusakli-gelinlikler-8 prenses-gelinlik

 

Elma tipi: vücudun üst kısmının alt kısmına oranla daha geniş olan kadın vücut tipine verilen isimdir.  İri göğüslü ve kilolu karın bölgesi ve dar alt vücudu olan lar için en uygun gelinlik modelleri dikkati gpğüslere vererek karın bölgesini  kamufle edenlerdir. Derin dekolteli gelinliklerle tüm dikkati göğüslerinize çekebilirsiniz.  Bu vücut tipine sahip olan gelinler balon tipli eteklerden uzak durarak A tipli etekleri kullanmalı.

gelinlik 5 gelinlik 7 vucut-tipine-gore-gelinlik-seciyoruz-9

 

 

 

Atletik tipi: Geniş omuzlu, küçük göğüslü, ince belli ve dar kalçalı olan kadın vücut tipine verilen isimdir.  Bu vücut tipine sahipseniz kolaylıkla prenses model yani balon etekli gelinliği tercih edebilirsiniz. Küçük olan göğüslerinizi iri göstermek için göğüs kısmı taşlarla işlemeli gelinlik iyi olurdu.

prenses model gelinlik prenses-gelinlik prenses-gelinlik-modeli

Okunanlar:

gelinlik

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.