Formda kalmaya yardımcı besinler hangileri

Mükemmel fiziğe sahip olmayı kim istemez ki? Size kıa zaman içinde Kısa zaman içinde kilolarınızdan kurtulmak için size glisemik indeksi kontrol etmenize yardımcı olabilecek besinleri öneriyoruz.

formda kalmakBildiğimiz gibi de formumuzu korumak için yüksek glisemik indeksine sahip olan besinlerden uzak durmak gerekiyor. Peki yüksek glisemik indeks hangi gıdalarda vardır. Bunları görelim: beyaz ekmek, bal, mısır gevreği, kızartılmış patates, kraker, pirinç, şeker. Orta glisemik indeksi olan besinler ananas, muz, kivi, mango, çavdar ekmeği, havuç, makarna, portakal, üzümdür. Düşük glisemik indeksli gıdalarsa erik, armut, yoğurt, az yağlı süt, soya sütü, elma, haşlanmış fasulye, früktoz, mercimek, tahıldır.

Glisemik indeksi kontrol altında tutmaya yardımcı olan gıdaların başında som balığı vardır. Zayıflamak isteyenler için birbebir olan bu muhteşem balık diyabet ve kardiyovasküler hastalıkları önler. Ayrıca bol miktarda içerdiği  Omega 3 sayesinde de oldukça yararlıdır.  Yoğurt da glisemik indeksi düşük olan  gıdalardandır. O, karaciğere giden asetik asit ve propionik üretiyor ve bu maddeler glikoz ve kolesterol üretimini düzenliyor.

Diğer tüketmeniz gereken gıdalardan birisi de baklagillerdir. Onlar diyabeti ve yüksek kolesterolu önler. Beyaz et kan şekerini kontrol altında tutar ve aynı zamanda yağ oranı da oldukça düşüktür. Hep tavsiye edilen sıvıyağ olan zeytinyağı da çok faydalı ve formda kalmaya yardımcı besinlerdendir.

Zerdeçal da çok yararlı gıdalardandır. Onun içerdiği kurkumin aktif maddesi 2-ci tip diyabeti kontrol altında tutuyor. Yeşil ve siyah çay kandaki şeker seviyesini azaltıyor. Ayrıca fazla kiloları da atmaya yardımcıdır. Tarçın yaşlı ve kilolu insanlarda diyabeti önlemeye yardımcıdır. Kabak da çok faydalı besindir. O, diyabetten zarar gören pankreas hücrelerini yenilemekde yardımcı olur.

 

 

 

Okunanlar:

kapalı gelinlik modelleri

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.