Fazla televizyon izlemenin sağlığa zararları

Biz teknoloji çağında yaşıyoruz ve her geçen gün teknolojik aletler hayatımıza daha fazla girmeye başlıyor. Bu teknoloji aletlerden en çok kullandığımız tabi ki de televizyondur. Her geçen gün televizyonun daha da farklı yeniliklerinin yaranması onu insanlara daha da sevdiriyor. Ama herşeyin fazlasının zararı gibi, televizyonun da fazla izlendiği zaman zararları oluyor. Bunu uzmanlar da onaylamışlar. Birçok insan üzerinde yapılan araştırmalar sonucunda televizyonun fazla izlendiği zaman birçok organa zarar verdiği ve daha da kötü olanı erkeklerde sperm kalitesini düşürdüğü kanıtlanmıştır.


televizyonun zarariUzmanların yaptığı bu açıklamaya göre fazla televizyon izleyen erkek, fazla televizyon izlemeyen erkekle kıyaslamada daha az sperm üretmektedir. Bundan başka fazla televizyon izlenmesi göz sağlığı açısından da fazla tehlikelidir. Şöyle ki, fazla televizyon izlediğiniz zaman hem görmeniz hem de  hafızanız zayıflıyor.

Düzenli olarak sporla meşgul olan ve televizyon başında fazla vakit geçirmeyen erkeklerde sperm kalitesi ve sayısı daha fazla olduğu görülmüştür. Uzmanların da söylediği gibi sperm kalitesi hamilelik için oldukça önemli bir konudur. Son zamanlarda tüm dünyada teknolojinin atması ve gelişmesi sonrasında kısırlığın bu kadar arttığını da görerek bu fikirlerin tamamen doğru olduğunu görüyoruz.

Bu nedenle sağlığınız bakımından fazla zararı olan bu durumun etkisini azaltmak ve kendinizi sağlıkla ilgili sorunlardan korumak için fazla televizyon izlememeniz tavsiye edilir.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.