Eyeliner Sürme Teknikleri

Her kadın daha etkileyici görünmek ister. Kadının doğasında, şık görünmek ve etkileyici olmak yatar. Kadınlarda bakışlar çok önemlidir. Bakışların çekici kılınması için de, göz makyajı olmazsa olmazlardandır. Göz makyajının doğru yapılmaması durumunda, yüzde hoş olmayan görüntüler ortaya çıkabilir. Çünkü yüzde dikkati en çok çeken bölge gözlerdir. Bu sebeple makyaj malzemesinin kaliteli olması, makyajda doğru tekniklerin uygulanması, makyajın gün içerisinde yeniliğini koruması çok önemlidir.

eyeliner-sürme-teknikleri-2 Gözlerin çekiciliğinden bahsetmişken, göz kalemi ve eyelinerın öneminden de bahsetmemiz gerekir. Özellikle eyeliner, kadınların vazgeçemediği bir makyaj malzemesidir. Gözlerin daha büyük görünmesine ve etkileyici bakışlara sahip olmak için, eyeliner sürme teknikleri hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Eyelinerın sürülmesi diğer makyaj malzemelerinin kullanımına oranla daha zordur. İnce uçlu ve kolay dağılan bu makyaj ürünü, kaliteli olmazsa, gün içerisinde makyajın bozulmasına ve yüzün çevresine bulaşmasına da neden olur. Eyeliner sürme tekniklerinde birinci kural, eyelinerın, gözün burun kısmına en yakın bölgesinden başlayarak parça parça sürülmesidir. Daha sonrasında üzerinden geçilmesi, eyelinerın düzgün bir görüntü kazanmasına olanak tanır. Dümdüz çekilen bir eyeliner, gözlerin küçük görünmesine neden olur. Eyeliner sürme tekniklerinde dikkat edilmesi gereken bir diğer kural da, gözün yanak tarafına doğru bittiği noktada, üçgen açısıyla uzatılmasıdır.images

Yukarıdaki teknikleri uygulayarak, çekici, cazibeli bakışlara sahip olabilirsiniz. Eyelinerı doğru kullanmanız ve kaliteli ürün seçmeniz de, makyajınızın kalıcılığını ve güzelliğini arttıran etkenlerden birisidir.

 

 

eyeliner-teknik-surme

eyeliner-surme-teknikleri7 eyeliner-surme-teknikleri3

 

images eyeliner-sürme-teknikleri-2

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.