E vitaminli cilt maskesi

Cilt maskeleri kadınlar için önemli ve çok yararlı şeyler arasında yer almaktadır. Birçok kozmetik ürünün maskesi bulunduğu gibi artık dermatologlar, kadınların maskelerini evlerinde doğal malzemelerle yapmalarını da tavsiye ediyorlar. Günlük olarak yediğimiz besinler, sağlığımıza yararlı olduğu kadar, cilt ya da saç üzerine sürerek de dışarıdan da besleyerek sağlıklı bir görünüm sağlar. Bu maskeler arasında doğal meyve ve sebzelerle yapıldığı kadar vitamin destekleriyle de yapılıyor. Vitaminler arasında da son yıllarda saç ve cilt bakımında en çok kullanılanlardan biri de E vitamini oluyor.

cilr maskesi e vitaminli           Siz de E vitamini kapsüllerinden alarak, evinizde E vitaminli cilt maskesi yapabilirsiniz. Tarif verecek olursak:

Malzemeler: 1 çorba kaşığı tatlı badem yağı, 1 tatlı kaşığı jojoba yağı, 1çorba kaşığı üzüm çekirdeği yağı ve de 2 kapsül E vitamini yağı

Bütün malzemeleri cam bir kaba koyarak, tahta bir kaşık ile karıştırıyoruz. Daha sonra ılık su ile doldurduğumuz küvetin içine, karışımdan 2 çay kaşığı koyarak, küvetin içinde 15-20 dakika bekliyoruz. Ya da banyodan çıktıktan sonra birkaç damla alarak nemlendirici olarak bütün vücudumuza yediriyoruz. Bu karışım nemlendirici olarak da vücudu, nemlendirici kremlerden çok daha iyi besler. Eğer daha hoş bir kokusu olmasını istiyorsanız, içerisine birkaç damla lavanta yağı ya da gül yağı da ekleyebilirsiniz.

E vitamini cildi beslediği kadar, cilt hücrelerinin yenilenmesini ve sıkılaşmasını sağlıyor. Böylece cilde parlak ve sağlıklı bir görünüm veriyor.

 

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.