DUVAR KAĞIDI SEÇERKEN NELERE DİKKAT ETMELİYİZ?

Bir mekanı tamamen veya kısmen duvar kağıdıyla kaplamak istiyorsanız güzel bir görünüm ortaya çıkarmak için bazı inceliklere dikkat etmelisiniz. Doğru duvar kağıdı seçimi için duvar kağıdının kalitesinden sahip olduğu özelliklere, kağıdı uygulayacağınız mekanın büyüklüğüne ve o mekana nasıl bir hava vermek istediğinize kadar her noktayı düşünmeniz gerekiyor. Örneğin küçük oda dekorasyonu yapacaksanız odayı geniş göstermek için açık ve düz renkli veya küçük desenli duvar kağıtlarını tercih etmelisiniz. Kontrastlı ve çok renkli modeller küçük mekanları daha da küçük gösterir.

            duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz8Fazla ışık almayan bir alan için duvar kağıdı seçerken açık renkli ve ışığı yansıtan modelleri tercih edin. Mekan büyükse koyu renkli ve sık, küçük desenli duvar kağıtlarına yönelebilir; iki-üç değişik duvar kağıdını bir arada kullanabilirsiniz. Örneğin yemek odası takımınızın arkasına çiçekli duvar kağıdı uygulayıp oturma bölümünü düz renk duvar kağıtlarıyla kaplatarak iki bölümü birbirinden ayırabilirsiniz. Yüksek tavanlı ve dar bir odaya kağıt uygulayacaksınız duvarı üç parça olarak düşünün ve alt kısımdaki üçte ikilik bölüme doygun, koyu renkli duvar kağıdıyla; kalan bölümleri açık renk kağıtla kaplatın. Duvar kağıdı seçimi yaparken titiz davranırsanız hem mekana güzel bir görünüm kazandırır, hem de kağıtları uzun süre kullanabilirsiniz. Sağlıklı materyallerden üretilmiş, vinil oranı tam kararında olan, temizlenmesi ve silinmesi kolay olan kağıtları daha uzun süre kullanırsınız.

 Fıstık yeşili, canlı sarı gibi renkler önce neşeli ve hoş görünse de bir süre sonra gözü yorabilir veya sizi sıkabilir; bu yüzden çok parlak ve kuvvetli renklerden kaçının veya bunları sadece vurgulamak istediğiniz küçük bir alana uygulayın.

duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz1 duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz2 duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz8

 

Blaue Tapete duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz4 duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz5

 

duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz6 marivault 004

 

duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz9 duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz10 duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz11

 

duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz12 duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz13

duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz14

 

duvar kağıdı seçerken nelere dikkat etmeliyiz15

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.