Deri Oturma Grubu Modelleri

Genellikle tekstil sektöründe kullanımına alıştığımız deri; özellikle son yıllarda ev dekorasyonunda da yoğun olarak kullanılmaya başlandı. 2013 yılında salonlarımızdan yatak odalarımıza kadar evimizin her yerine giren deri mobilyalar 2014 yılında da deri oturma grubu modelleri ve deri aksesuarlar şeklinde evlerimizde yer alacak gibi görünüyorlar. Bulunduğu ortama zengin ve asil bir hava katan deri mobilyaların kullanımı diğer malzemelerden üretilenlere göre nispeten daha zordur. Üstelik derinin fiyatı diğer materyallere göre yüksek ve bakımı da daha zordur. Bu nedenle ev dekorasyonunda deri mobilyalar kullanmak isteyenlerin dikkat etmeleri gereken pek çok nokta bulunmaktadır.

Deri oturma grubu modelleri konusunda seçim yapılırken dikkat edilecek ilk nokta ne cins derinin tercih edileceğidir. Bu noktada malzemenin gerçek deri mi yoksa suni deri mi olduğu çok önemlidir. Gerçek hayvan derisinin kullanımına karşı olanlar için suni deri tek seçenektir. Gerçek ve suni deri arasında pek çok fark olmakla birlikte herhangi birine daha avantajlı demek oldukça zordur. Hem gerçek, hem de suni derinin temizliği oldukça zahmetlidir ancak suni derinin bir nebze daha kolay temizlendiği söylenebilir. Buna karşın hava alma ve terletme konularında hassassanız gerçek deri çok daha rahat bir seçenek olacaktır. Gerçek derinin fiyatının her koşulda suni deriye göre çok daha yüksek olduğunu da eklemek gerekir.

Son yıllarda deri oturma grubu modelleri kullanımında yükselen trend deriyi diğer materyallerle bir arada kullanmaktır. Yani eğer iyi kumaştan ağır görünümlü bir kanepeniz varsa oturma grubunuzu uygun sayıda deri koltukla tamamlamak uygun bir seçenek olacaktır. Tüm bir oturma grubunu deri kaplı mobilyalardan seçmek ise hem maliyet hem de estetik açısında pek de tercih edilmemektedir. Ancak mutlaka böyle bir seçim yapılacaksa farklı renklerde deri kullanımına özen göstermenizi öneririz. Günümüz teknolojisinin de yardımıyla hem gerçek, hem de suni deri oturma grubu modelleri içerisinde geniş bir renk skalasında mobilyalar bulunmaktadır. Ayrıca son yıllarda geliştirilen kaplama ve işleme teknikleri sayesinde duvara dayalı veya L biçimindeki deri kaplı mobilyalar da kolaylıkla ve bol çeşit seçeneğiyle piyasada bulunabilmektedir.

Deri Oturma Grubu Modelleri 1

Deri Oturma Grubu Modelleri 2 Deri Oturma Grubu Modelleri 3

 

Deri Oturma Grubu Modelleri 4 Deri Oturma Grubu Modelleri 5 Deri Oturma Grubu Modelleri 6

 

Deri Oturma Grubu Modelleri 7 Deri Oturma Grubu Modelleri 8

 

Deri Oturma Grubu Modelleri 10 Deri Oturma Grubu Modelleri 9

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.