Country tarzı yatak odası dekorasyonu

Temelde kır evlerine has bir mekan düzenlemesi olmakla beraber sevenleri tarafından modern kent yapılarında da uygulanan country tarzı dekorasyon ağırlığın pastel tonlarda veya toprak renklerinde olduğu sade, konforlu, rahat ve samimi mekanlar ortaya çıkartıyor. Yatak odanızda bu stilde bir görünüm yaratmak isterseniz aileden kalmış veya eskicilerde bulabileceğiniz vintage mobilya çeşitlerini kullanabilirsiniz; ama çok ihtişamlı görünenlerini değil. Yumuşak dokulu doğal kumaşlar, çiçek desenleri ve ahşap mobilyalar country yatak odası dekorasyonu yapmanız için gereken temel unsurlardır.

Kahverenginin yumuşak bir tonunda ve eskitilmiş ahşap havasındaki parçalardan oluşan bir yatak odası takımı ile bu tarzda dekorasyon yapabilirsiniz. Konsepte uygun iç açıcı ve doğal bir görünüm için duvarları krem rengine boyatın, zemine de açık kahve ahşap parkeler döşetin. Krem rengi zemin üzerine toprak tonlarında desenleri olan bir halı kullanın ve yatağınıza da çiçekli bir yatak takımı serin. Bir iki zarif abajur, geçmiş dönemlere ait aksesuarlar, birkaç resim ve zarif bir vazonun içindeki çiçeklerle görünümü tamamlayın. İnce detaylara özenin; örneğin aksesuar olarak bir şamdan da kullanın ve şamdandaki mumların rengiyle vazodaki çiçeklerin rengi aynı olsun.

  Country yatak odası dekorasyonu için ferforje karyola modellerini de kullanabilirsiniz. Beyaz bir ferforje karyolayı beyaz örtülerle kaplayın ve yanına da klasik bir beyaz koltuk yerleştirin. Yatağın ve koltuğun üstüne çiçekli dekoratif yastıklar koyabilirsiniz. Ahşap zemin, el yapımı yatak örtüleri, porselen aksesuarlar gibi unsurlarla yatak odanızda mekan başka, geride kalmış bir yüzyıla aitmiş gibi bir hava yaratmaya odaklanın.

country yatak odası dekorasyonu.

country yatak odası dekorasyonu.1

country yatak odası dekorasyonu.2

country yatak odası dekorasyonu.3 country yatak odası dekorasyonu.4 country yatak odası dekorasyonu.5

 

country yatak odası dekorasyonu.6 country yatak odası dekorasyonu.7 country yatak odası dekorasyonu.8

 

country yatak odası dekorasyonu.9 country yatak odası dekorasyonu.10

 

White Painted Wood Country Bedroom Furniture Red Carpet country yatak odası dekorasyonu.11

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.