Ciltte Doğru Temizlik

Ciltte doğru temizlik yapmanın önemi oldukça büyük. Su cildinizde bulunan kir ve yağların yalnızca bir bölümünü temizler bu nedenle cildiniz için doğru temizleyiciyi belirlemelisiniz. Temizleyici seçerken tıpkı nemlendiricinizi seçtiğiniz gibi cildinizin ihtiyacını karşılayan ürünleri seçmelisiniz.  Temizleyici ürünler su ile birleşerek toksinleri, kirleri ve ölü deriyi temizleyen ve canlılık verir. Cildinizi doğru ve düzenli temizlemediğinizde uyguladığınız serum ve kremlerden asla fayda sağlamayacaktır. Gözenekleri kapalı olan bir cilttakviyeleri geçiremeyeceğinden  fayda beklediğiniz, tonlarca para döktüğünüz o güzellik ürünleri  boşa gidecektir. Ciltte Doğru Temizlik

Cildi nasıl temizlemeli sorusuna verilecek en güzel yanıta gelince;  ilk sırada doğru ürünü bulmak var. Doğru ürün nedir derseniz cilt yapınıza ve ihtiyaçlarınıza uygun nemlendirici içerikli sabun ve ya cilt temizleyiciler. Cildiniz kuru ise ve siz yağlı ciltlere uygun bir temizleyici kullanıyorsanız siren seslerinin çaldığını duyabilirsiniz. İkinci sırada ise tonikler var. Tonik sabun ve diğer temizleyicilerden sonra cildinizdeki kalıntıları azaltır. Gözeneklerinizi açar ve nem dengenizi sağlar. Tonik seçerken de her hangi bir ürünü değil yine cilt yapınıza uygun bir ürün seçmeniz gerekiyor.

Cildiniz daha temiz olmasını istiyorsanız mutlaka haftada iki kere peeling yapmalısınız. Doğal peeling uygulamaları yaparak hem masraftan hem zamandan kazanabilirsiniz. Güvenebileceğiniz kaynaklardan aldığınız tariflerle peeling uygulayın. Yüzünüzdeki  ölü derileri temizlemek için maskelerden de faydalanabilirsiniz. Cildinizin nasıl rahatladığını ve nefes aldığını göreceksiniz.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.