Cilt lekeleri için maskeler

Ciltte genellikle kahverengi renkte olan lekeler, her insan için sinir bozucudur. Tabii bu lekeler bazen de özellikle iç organlarımızda olan bir hastalığın habercisi olabilir. O yüzden evde, kendimiz çareler aramadan önce, doktora başvurarak muayene olmalıyız. Bu aynı zamanda çeşitli kremler ya da maskeler yapılmasına rağmen geçmeyen lekeler için de geçerlidir.

cilt lekeleri icin maske    Cilt maskeleri, her hanımın kurtarıcı bir can simidi gibidir. Özellikle son yıllarda başlayan organik akım ile birlikte, doğanın sahip olduğu iyileştirici her yararlı şeyi hayatımızda taze bir şekilde kullanıyoruz. Bunlardan son zamanlarda en önemlisi ise maskeler. Cilt maskelerinde her meyve, sebze, bitki, vitamin ve diğer şeylerden fazlasıyla yararlanılıyor. Şimdi bakalım cilt lekeleri için maskeler arasında neler varmış:

Patlıcan maskesi: Yarım patlıcan dilimlenerek, iki su bardağı suda kaynatılır. Daha sonra karışımın içine bir diş sarımsak ezilerek eklenir ve lapa kıvamına getirilir. Bu karışıma, kaymak da katılarak krem kıvamına getirilir. Sonra da bu karışım özellikle iki ay boyunca her gün leke bulunan cilde sürülmelidir. Patlıcanın içindeki çekirdeklerde bulunan madde, cilt üzerindeki lekeleri geçirmede büyük faydaya sahiptir.

Kayısı maskesi: Üç tutam defne yaprağı ve bir tutam tarçın, suyu sıkılmış kayısının suyunda pişirilir. Daha sonra bir adet yumurta ve de yarım fincan süt eklenerek krem kıvamına getirilir. Kayısı ve kayısı yağının, cilt üzerindeki lekeleri geçirmede ve hafifletme de etkisi olduğu biliniyor.

Bir cevap yazın

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.